הטקס בבאר יעקב
הטקס בבאר יעקב צילום: דוברות

באר יעקב הפכה היום (רביעי) ממועצה מקומית לעיר ואם בישראל.

בטקס החתימה על שינוי מעמדה המוניציפאלי של באר יעקב השתתפו שרת הפנים איילת שקד, מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, ראש המועצה שהפך לראש העיר ניסים גוזלן ונציגים נוספים.

"באר יעקב הינה רשות מקומית שהוכיחה גידול וצמיחה", אמרה שקד. "שינוי מעמדה המוניציפאלי לעיר בישראל יקדם את המשך פיתוחה ושגשוגה לטובת תושבי הרשות והאזור".

השרה שקד ברכה את תושבי באר יעקב ואת ראש העיר ניסים גוזלן: "באר יעקב הינה רשות חזקה שתורמת להתמודדות עם משבר הדיור, קולטת מגורים ושומרת על ניהול תקין לאורך השנים. שינוי מעמד הרשות לעיר יוביל אותה להמשך שגשוג ופיתוח כלכלי ואף לגידול באוכלוסייה במהלך השנים הקרובות. לא הרבה ראשי רשויות זוכים להפוך את הרשות שלהם לעיר וצריך ללמוד מהעבודה הטובה שנעשתה כאן על ידי צוות העירייה.

''ראש העיר ניסים גוזלן קיבל את המועצה ב-2003 עם 7,000 תושבים וארבעה גני ילדים, הוא בנה 13,000 יחידות דיור, 16,000 בקנה, כרגע יש 104 גני ילדים וידו עוד נטוייה", שיבחה שקד.

החתימה על הפיכת באר יעקב לעיר באה בעקבות המלצת הוועדה הגאוגרפית מרכז אשר בחנה את הנושא וקבעה כי לאור המדדים הכלכליים והמאפיינים העירוניים יש לשנות את המעמד המוניציפאלי של המועצה המקומית באר יעקב לעיר.

באר יעקב מונה כ- 28,000 תושבים ומצויה בתנופת גידול ופיתוח, כולל תכניות מאושרות שצפויות להכפיל ואף לשלש את אוכלוסייתה בשנים הקרובות. הרשות הוכיחה ניהול תקין עם יציאתה מתכנית הבראה במרץ 2021 ועמידה ביעדים שהוצבו לה. המדדים הכלכליים מעידים על כך שבאר יעקב הינה רשות חזקה ותוכל להתמודד מבחינה כלכלית עם גידול האוכלוסייה.

מעבר לזאת, לבאר יעקב יש מאפיינים עירוניים הבאים לידי ביטוי בבינוי אינטנסיבי בצפיפות גבוהה, עירוב שימושים, התחדשות עירונית, עסקים ומוסדות ציבור אזוריים ועוד.

יאיר הירש, מנכ"ל משרד הפנים, הוסיף כי "החלטה מבורכת זו הינה בין ההחלטות הראשונות שהשרה שקד קיבלה עם כניסתה לתפקיד. ההתפתחות בבאר יעקב מרשימה ואני בטוח כי העיר, בהובלתו של ניסים גוזלן, תמשיך בניהול נכון, בפיתוח ובצעידה קדימה כעיר מובילה, זאת לטובת תושבי העיר והאזור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו