בית המשפט
בית המשפט צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עבודה חובבנית של המשטרה או אוזלת יד של בית המשפט? שני האוהדים החשודים באלימות קשה כנגד חבריהם ליציע אוהדי בית"ר, הורחקו היום (חמישי) ל-90 יום בלבד ממגרשי הכדורגל. כך נקבע בדיון שהתקיים היום בבית המשפט בעניינם.

כזכור, במהלך משחק הכדורגל במסגרת המחזור השישי של ליגת העל בכדורגל, בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב באצטדיון בלומפילד שבתל אביב ביום שני האחרון, צולמו ותועדו כ-15 אוהדים חברי ארגון 'לה-פמיליה' מכים נמרצות אוהדים אחרים של בית"ר ירושלים, כאשר הסיבה לכך הייתה עידוד ותמיכה בשחקן הרכש החדש של בית"ר, המוסלמי יוסוף קמסו מארה, וכל זאת לעיניי שוטרי משטרת ישראל שנכחו במקום וללא אף תגובה מצידם.

יותר מ-24 שעות לקח למשטרת ישראל לפתוח בחקירה ובינתיים נעצרו 2 חשודים בלבד מתוך 15 המתפרעים.

בעוד שבמשטרת ישראל ביקשו להרחיק את החשודים לשנה מהמגרשים, בית המשפט פסק עונש הרחקה בן 3 חודשים בלבד, וספק אם מדובר באוזלת יד של בית המשפט או שמא בעבודה לא טובה של משטרת ישראל.

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, האשים את בית המשפט בעונש הקל שפסקו והצביע עליהם כמי שאחראים בצורה עקיפה להמשך ההתנהגות האלימה של האוהדים בספורט.

"רק יד קשה תעצור את האלימות בחברה שלנו. אדם שהיה מתחיל קטטה בבית קפה או מדליק אבוקה בתיאטרון מעולם לא היה מקבל ענישה כל כך קלה. הכדורגל הישראלי, כספורט הפופולרי בישראל, חייב להיות מוגן ע"י מערכת בתי המשפט במטרה ליצור תקדים משפטי אגרסיבי ולמנוע את התפשטות מחלת האלימות במדינה שלנו".

עוד באותו נושא:

"לצד פעילות האכיפה היום-יומית שנדרשת מהמשטרה ולצד הקנסות המנהליים כנגד התנהגות אלימה של עבריינים ביציעים, לעונשים אותם מערכת בתי המשפט תטיל יש חשיבות מכרעת בהמשך קיום משחקי הכדורגל כמקום חווייתי ובטוח למשפחות ולילדים. בכוונתי לפנות לשר המשפטים ולנשיאת בית המשפט העליון במטרה להחמיר עונשים עתידיים ולהבהיר את החשיבות שבמלחמה בעבריינים במגרשי הספורט", אמר כלפון.

בבית"ר ירושלים הגיבו גם כן לעונשים הקלים, כשאמרו: "העונש שניתן היום הוא יריקה בפניהם של אוהדי בית"ר ירושלים שנפצעו בבלומפילד ולכלל אוהדי הכדורגל בישראל ועומד בניגוד גמור לכל ההצהרות וההבטחות שפוזרו בימים האחרונים".

"בית"ר ירושלים קוראת לשר לביטחון פנים, לשר התרבות והספורט, לשר המשפטים ולכל הגופים הרלוונטיים לפעול באופן מהיר ונחרץ על מנת להחמיר את הענישה ולמנוע את התקיפה הבאה לטובת תרבות הספורט והחברה הישראלית. אם הגישה הזאת תימשך, התקיפה הבאה היא עניין של זמן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו