עמית סגל
עמית סגל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"האם בנט עדיין רואה עצמו חלק ממחנה הימין? את מלאכת שיקום הגשרים, אם טרם נהרסו לחלוטין, הוא מותיר שוב ושוב לאיילת שקד. האם זו חלוקת תפקידים בימינה, או הבדלי גישה?", שואל הפרשן הפוליטי עמית סגל בעיתון ידיעות אחרונות.

"שקד מאמינה עדיין ביכולת להביא מנדטים מהמחנה הלאומי בזכות קידום רעיונות ימניים ובלימת יוזמות שמאלניות. בנט סקפטי בהרבה. היא שגרירתו למחנה הלאומי, אבל הוא לא מתעתד להגיע לשם בקרוב לביקור ממלכתי", כותב סגל.

לדבריו, בספטמבר העריכו בקואליציה ובאופוזיציה שבני גנץ הוא החוליה החלשה. באוקטובר זו איילת שקד. אלה עוקבים אחריה בתקווה שתפיל את הממשלה, ואלה בחשד ובחשש מטעם זהה. הראיות הנסיבתיות נערמות: התנגדות לחוק נתניהו של גדעון סער, התנגחויות עם יאיר לפיד, פגישות עם ראשי ערים של הליכוד.

"ההיסטוריה מלמדת שאין לצפות לדרמה: בין בנט ושקד יש הבדלי טמפרמנט ופערי עמדות בתחומים רבים, אבל אלה מעולם לא הובילו אותם לגירושים. היא הלכה אחריו לבית היהודי, ואז לימין החדש, ואז לקמפיין ה'לא מתחייבים' עם ימינה ומשם כל הדרך לראשות הממשלה. לו רצתה, יכלה למנוע את הקמת הממשלה. למה שתפיל אותה עכשיו? נובמבר בפתח, בוודאי יימצא אז חשוד אחר במזימות פירוק".