ראש הממשלה בנט בפתח ישיבת הממשלה 24-10

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר לשרי הממשלה הבוקר (ראשון) כי התו הירוק צפוי להיות בתוקף בעתיד הנראה לעין.

"אני לא רואה באופק ביטול של התו הירוק מכיוון שזה שומר עלינו ומאפשר את השארת המדינה פתוחה", אמר בנט.

ראש הממשלה סיפר: ''אני צופה שבקרוב יהיה אישור לחיסון ילדים. נעשה את זה בהקדם האפשרי.
אנחנו דואגים להבאת החיסונים. הפעם אין אס"ק (אוירת סוף קורס), אין חגיגות. נשמר את ההישג, נשמר את המערכות, נשמור על ישראל פתוחה - והכל בזהירות".

בפתח ישיבת הממשלה אמר בנט "אנחנו יוצאים בימים אלה מגל הדלתא. ירדנו מרף ה-300 חולים קשים הבוקר. לעומת זאת, באירופה וברבות ממדינות העולם Winter is coming והמספרים מזנקים, גם בתחלואה ולצערי גם בתמותה. יש לנו ידע שיכול להיות קריטי עבור מדינות רבות, הלא אנחנו כרגע עברנו את זה. אנחנו משתפים את מדינות העולם בידע הזה באופן רציף ופתוח''.

לדברי ראש הממשלה, ''ניהול מגפה זה אירוע עם אינספור משתנים והחלטות, אבל לדעתי פיתחנו כאן מודל שבהחלט מעורר עניין בחו"ל.

''המודל הישראלי הוא של מדינה פתוחה, המון פעולות קטנות וחדשניות, גם קצת ניסוי וטעייה, חיסונים ואמצעי זהירות, וניהול מיקרו של המצב באופן יומיומי, תוך לקיחת כל השיקולים, לא רק האפידמיולוגיים, בחשבון. במבחן התוצאה - זה עובד. אזרחי ישראל בטוחים''.

ראש הממשלה הדגיש כי לצד ההצלחה בשלב הזה בהתמודדות עם הקורונה, יש לצפות פני עתיד. "לכן, אני מודיע כאן - אנחנו יוצרים רשת ביטחון כלכלית ורפואית של 10 מיליארד ש"ח לקראת גלי קורונה עתידיים שיכולים לקרות עוד חודש, עוד חצי שנה או בכלל לא. סיכמתי עם שר האוצר ליברמן על מתווה להרחבה חד פעמית של מסגרת התקציבית בשנת 2022, מה שנקרא "קופסא", במסגרת הפקת הלקחים מהגלים הקודמים. אנחנו נהיה ערוכים לשמור על אזרחי ישראל".