יהודה ולד
יהודה ולד צילום: הלל מאיר

הלומי קרב זה לא ענין של ימין ושמאל, הדאגה להקל על סבלם של חיילינו האהובים שנפגעו פיזית ונפשית בשדה הקרב זוהי משימה ציונית שנמצאת בקונצנזוס, לכן כל כך עצוב שלמרות התחינות של בני משפחתו של איציק סעידיאן -הלוחם הלום הקרב ששרף עצמו מול המוסד לביטוח לאומי בגלל קשיי הבירוקרטיה- החליטו שרי הממשלה לא לאשר ולקדם את החוק שקידם במסירות אופיר סופר.

לצערי זה לא רק החוק הזה , לפני שבוע עמד בצלאל סמוטריץ' על דוכן הכנסת והתחנן בפני הקואליציה בא נשלב ידיים ונעביר יחד חוק שהוגש לבקשת השב"כ וגורמי הביטחון ויאפשר אכיפה טובה יותר ומניעת פגיעה בריבונות הישראלית בירושלים על ידי הרשות הפלסטינית. בנוסף הוא יגן על פלסטינים שמוכרים קרקעות ליהודים והיום נחטפים מוכים ונרצחים במרתפי הרשות. קחו אתם את הקרדיט תגישו אתם את החוק, אמר סמוטריץ. אני מוכן לדחות אותו בשבוע, בחודש, נביא אותו כל חברי הכנסת של הימין בהסכמה- אך גדעון סער ואנשי ימינה סרבו.

רק לפני שבועיים ביקש שמחה רוטמן מאיילת שקד בא נשלב ידיים ונעביר ביחד חוק אזרחות מתוקן ואת חוק יסוד ההגירה, חוק שישמור על מדינת ישראל וימנע את זכות השיבה הפלסטינית. אני מסכים שהחוק יהיה רשום על חבר מפלגתך, תביאי אותו את בהצעה ממשלתית, ששרן השכל תהיה חתומה עליו, מי שאתם רוצים אמר רוטמן.  אבל שקד סירבה והעדיפה להמשיך את שיתוף הפעולה עם מנסור עבאס , היא הייתה מחוייבת להסכמות איתו על אישור אלפי אישורי כניסה לפלסטינים.

השבוע ועדת השרים גם דחתה ב4 חודשים את הדיון בהצעת החוק של מיכל וולדיגר לציון יום בריאות הנפש בצורה ממלכתית. מהלך חשוב לשינוי תודעה חברתית והכלה ונתינת מקום למתמודדי הנפש בקהילה. אבל הם דחו אותו והורידו אותו מהשולחן, סתם. 

אלו רק דוגמאות עצובות ליד שמושטת – שלא פוגשת יד אחות.

מפלגת הציונות הדתית מגלה אחריות, מתעלה על חשבונות פרטיים ומריבות של קרדיטים. אנו רוצים לקדם יחד עם כל חבר כנסת שרואה עצמו בימין – חוקים ומהלכים שהם טובים למדינה.

לצערי פעם אחר פעם השיקולים הפוליטיים גוברים על שיקולי טובת המדינה.  אמרו לנו תבחנו את הממשלה במעשים אל תצעקו סתם. ואנחנו בוחנים. ולצערי פעם אחר פעם עם ישראל מפסיד. 

העברת מיליארדים לתנועה האיסלאמית, עשרות מיליונים לרפורמים, אישור של עשרות אלפי בתים ערבים בלתי חוקיים בנגב ובגליל, הלבנת ההשתוללות הבדואית בנגב. הסטת תקציבים במשרדי הממשלה השונים למטרות השמאל, קידום תהליך מדיני עם אבו מאזן, כל אלו רק קצה הקרחון של המהלכים המסוכנים שמובילים כרגע ממשלת ישראל. 74 שנים אחרי הקמת המדינה- ממשלת ישראל שבויה בידי התנועה האיסלאמית, יום יום עבאס חוזר עם הישגים הביתה. אל תעצמו עיניים.

היום תהיה נקודת מבחן נוספת, במליאת הכנסת יעלו להצבעה חוקים שהצבעה עליהם חשובה למדינת ישראל. אני מאמין שכל עוד הנר דולק אפשר לתקן, שמי שעוד רואה עצמו במחנה הלאומי יצביע בעד החוקים להלומי קרב ומתמודדי הנפש ונגד חוק החשמל שיכשיר פה בניה ערבית בלתי חוקית.

אנחנו לא מתייאשים. המחנה הלאומי יחזור לשלטון במהרה, רוב העם מאמין בערכי הימין 
וידינו לעולם תהיה מושטת. למען המדינה

יהודה ולד הוא מנכ״ל מפלגת הציונות הדתית