איילת שקד
איילת שקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת הפנים איילת שקד (ימינה) סקפטית באשר לאפשרות שיאיר לפיד יתמנה לראש הממשלה בפועל במסגרת הרוטציה עם ראש הממשלה הנוכחי נפתלי בנט, ומשמיעה מילים קשות עם חברי לממשלה.

בהקלטות מהימים האחרונים שפורסמו בחדשות 12 אמרה שרת הפנים: "לפיד אדם שטחי - כל שבוע עושה פיגוע ונפתלי מחלץ, ואף אחד לא יודע''.

על שר הביטחון בני גנץ אמרה שקד: "גנץ יפרק את העסק. הוא בכלל לא ראש ממשלה. יותר גרוע מלפיד. עוד יותר גרוע, אני לא יודעת".

שקד טענה כי שר החוץ לפיד עושה פיגועים מדיניים, כלשונה. "הוא עשה את זה איזה שלוש פעמים - מול הירדנים, מול האמריקנים, ומול... ונפתלי חילץ. חד משמעית''.

בנוגע לרוטציה של בנט ולפיד בראשות הממשלה, שרת הפנים לא אופטימית במיוחד: "על זה אין לי תשובה. לא יודעת מה יהיה. נחכה עוד שנתיים ונראה. זה תלוי אם יש משבר, אין משבר. נראה''.

לשכת לפיד מסרה בתגובה להקלטות שקד: "דיברו, יישרו הדורים, לפיד אמר, 'אנשים מתרגזים לפעמים, לא צריך לעשות עניין מכל שטות".

מטעמה של שקד נמסר: ''הדברים נאמרו בשיחה סגורה בשעת כעס בעידנא דריתחא לאחר שפורסמו תדרוכים נגד השרה. השרה שקד מצרה על הדברים ומצטערת אם פגעו''.

במפלגת הציונות הדתית אמרו בתגובה להקלטות שקד: ''יצא המרצע מהשק. בנט ושקד ממליכים עלינו מישהו שגם הם יודעים שעושה למדינה פיגועים מדיניים ואיננו כשיר. תאוות הכיסא של בנט ושקד מסכנת את ישראל''.

ההליכוד נמסר: ''הגיע הזמן למעשים ולא לדיבורים''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו