ח"כ עידית סילמן
ח"כ עידית סילמן צילום: ערוץ 7

פרשן חדשות 12 עמית סגל מפנה שאלות נוקבות ליו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן מ''ימינה'', שחשפה בסוף השבוע כי הותקפה באלימות בתחנת דלק בעיר מודיעין.

סגל תהה בחשבון הטלגרם שלו האם סילמן באמת הותקפה. ״לפני שבועיים היה לי מקרה חד פעמי - שבן אדם הטיח אותי לרכב", היא סיפרה בתוכנית פגוש את העיתונות. "לפני שבועיים תפס אותי בן אדם אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעין והטיח אותי פיזית לרכב. הבנתי כמה מילים יכולות להיות מסוכנות. באותו רגע הבנתי שאני שמה את הכול בצד ושאנחנו מעבירים תקציב".

לדברי סגל, תקיפת חבר כנסת באלימות פיזית היא מקרה חריג ומטריד שמעטים ונדירים כמותו. "האם ייתכן שסילמן הותקפה באלימות? התמיהות גוברות כאשר מתברר בעקבות פניית חדשות 12 כי סילמן לא טרחה להגיש תלונה על התקיפה לכאורה לקצין הכנסת או למשטרה. אמש, בהתכתבות עם צייצן בטוויטר, נסוגה חלקית מהגירסה: 'היו עיתונאים שידעו', כתבה סילמן, 'ומי שצריך לדווח דווח'.

כאמור, הכנסת והמשטרה לא קיבלו עדכון על כך. "קשה להאמין שעיתונאים יחרישו סיפור כה דרמטי על תקיפה. תחנות דלק מצולמות דרך קבע, ולכן לו נקבה סילמן בשם תחנת הדלק שבה אירעה התקיפה, ייתכן שאפשר היה לוודא את המידע, אך סילמן מסרבת להשיב לפניות, בין היתר של חדשות 12, לנקוב בתאריך המדויק ובתחנת הדלק".

סגל שהתכתב אמש עם סילמן שמע ממנה כי התקיפה לכאורה לא הייתה לפני שבועיים, ״לא סיפור חדש, קיבל כותרת עכשיו״, כתבה.

לדברי סגל, ''גם גירסה זו תמוהה, שכן לפי סילמן רגע התקיפה לפני שבועיים היה זה שבו גמלה בליבה ההחלטה 'לשים הכל בצד ולהעביר תקציב'.

"טענות לתקיפה והתנכלות אינן חדשות מצד סילמן: ערב הקמת הממשלה, נפתחו מהדורות חדשות בטענה של מקורביה כי רכב מסתורי עקב אחריה, לכאורה כדי לאסוף מידע, לאיים ולתצפת אחריה, בעקבות כוונתה לתמוך בהקמת הממשלה. טענות דומות השמיע חבר הכנסת ניר אורבך, והדבר גרר דיון נרחב באלימות הימין נגד ימינה.

"בלשי משטרה פשטו על בתיהם של העוקבים, שהתגלו כתלמידי ישיבה שלא עקבו בחשאי אלא להפך: כרזו עם רמקול מרכבם קריאות לסילמן ואורבך לא להצטרף לממשלה. עד לרגע זה לא הוגש כל כתב אישום בפרשה אף שחלפה כמעט חצי שנה. ניסינו שוב ושוב לפנות לחברת הכנסת סילמן לתגובה אך זו לא התקבלה עד עתה'', כך עמית סגל.