ע' חושש לצאת מהבית
ע' חושש לצאת מהביתצילום: באדיבות המצלם

ע', יהודי תושב בת ים הותקף על ידי ערבי באמצעות לום ברזל, ונפצע בגבו. התקיפה אירעה בצהרי היום בצומת במרכז בת ים ומול ניידת משטרה, אולם השוטרים לא עצרו את התוקף.

התקיפה אירעה לפני כשבועיים, בזמן שע', העובד כמשלוחן, היה בדרכו לכתובת מסוימת. כשהגיע לצומת הרחובות אנילביץ/דניאל חצה ע' את הצומת באור ירוק. במכתב למשטרה תואר כי "בעודו במעבר החצייה הגיח לפתע בשעטה מהרחוב הסמוך רכב הנוסע בפראות ובמהירות, כאשר ידו של הנהג על הצופר והוא מצפצף בחוזקה".

"הרכב הגיע עד צמוד לע', בלם קרוב מאוד אליו וציפצף שוב ושוב. ע' הביט לעבר הנהג והחווה לו כי יש לו זכות קדימה בהיות המעבר באור ירוק. אך לפתע יצא הנהג מרכבו, כאשר הוא צועק מילים בערבית, אוחז בידו בלום ברזל גדול, התנפל על מרשי והנחית מהלומה עזה בגבו", תיאר עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו במכתבו למשטרה.

האירוע כולו התרחש אל מול ניידת משטרה שהיתה במקום. "כתוצאה מהמכה מרשי התערפל והתמוטט על הכביש. בצומת שהתה באותה עת ניידת אשר ייתכן והבחינה במעשה, מרשי נופף לעברה והיא הגיעה למקום".

אולם, במקום לעצור את התוקף ניגש השוטר אל ע' והודיע לו כי הוא רוצה לעצרו בחשד שפרץ למחסן של נהג הרכב התוקף. "ע' הכחיש כל קשר הסביר לשוטר כי הוא משלוחן ונתן לשוטר לדבר עם המעסיק שלו, שאישר כי היה בעבודה במשך כל היום", תואר במכתב.

בעקבות ההסבר הניח השוטר לע', אך ע' הבחין כי למרבה התדהמה השוטרים כלל לא עצרו את הנהג התוקף. ע' פונה באמבולנס לבית החולים וולפסון, שם עבר צילום בגבו להמשך הערכת מצבו הרפואי.

ע' סיפר כי באותם רגעים בהם עמד התוקף מעליו והחל להכותו עם הלום, תוך שהתוקף מקלל אותו, חשש ע' כי אלו הרגעים האחרונים לחייו. לאחר הגעת הניידת ופינויו לבית החולים, התברר כי כושר עבודתו נפגע בצורה משמעותית. כמו כן, מאז התקיפה הוא חושש לצאת לרחוב מחשש שינסו לפגוע בו בשנית. ע' סיפר בכאב כי הוא לא חשב שאירוע שנאה כמו זה יקרה בעיר במרכז הארץ, והביע תקווה כי התוקף יעמוד לדין בהקדם האפשרי.

בסיום מכתבו קרא עו"ד בלייכר המייצג את ע' מטעם ארגון חוננו להעמיק בחקירת האירוע: "מדובר בהתנהלות אבסורדית ותמוהה של משטרת ישראל. כיצד ייתכן כי תקיפה חמורה שכזו של אזרח ללא כל סיבה, שאף נושאת ניחוח לאומני, מסתיימת ללא מעצר התוקף המסוכן לציבור, אשר מתהלך חופשי לנפשו. אבקש לעצור במהירות ובהקדם את התוקף המסוכן, לחוקרו על מעשה הנבלה, להעמידו לדין ולהענישו באופן המירבי".

ממשטרת ישראל נמסר: ''בניגוד לנטען, השוטרים הגיבו באופן מיידי לאירוע בו הועלו טענות הדדיות בגין מעשים פליליים שביצעו שני הצדדים, האחד כנגד האחר, ועל כן הופנו השניים לתחנת המשטרה לצורך הגשת תלונה. נציין כי התיק מצוי בחקירה ומשטרת ישראל תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת להגיע לחקר האמת''.