אישה בהיריון.אילוסטרציה
אישה בהיריון.אילוסטרציהצילום: istock

מורה בהיריון המלמדת בבית ספר בשפלה אושפזה בבית חולים בתחילת השבוע לאחר שספגה אגרופים מתלמיד כיתה ג' בניסיון להפריד בקטטה של תלמידים, כך דיווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

"הבחנתי באלימות קשה, מילולית ופיזית, בין שני תלמידים שרבו על קלף ומיהרתי להפריד למרות שאני בשבוע ה־26 להיריון", סיפרה המורה.

היא ניסתה להרגיע את הרוחות אבל התלמיד המשיך להשתולל. "נאלצתי לקחתי אותו לכיתה שבה אני מלמדת כדי למנוע ממנו להמשיך להכות וניסיתי להרגיע אותו", מספרת המורה. "כשהגענו לכיתה הוא נתן לי אגרופים חזקים בבטן. אמרתי לו – תפסיק, אני בהיריון – אבל הוא המשיך. בעקבות כך נאלצתי לשחרר אותו – והוא ברח".

המורה אושפזה לאחר האירוע בבית החולים וטרם שוחררה. היא סיפרה כי מאז הסרת מגבלות הקורונה יש התגברות משמעותית של האלימות בכיתות ויותר הורים גם מגבים את ילדיהם שמתנהגים בצורה אלימה במסגרת המוסד החינוכי.

"הגעתי להוראה לפני שמונה שנים כדי ללמד ולחנך תלמידים, כחלק משליחות. לא האמנתי שיום אחד תלמיד ירים עליי יד ויסכן את העובר שלי. לצערי, זו המציאות. הפכנו לשק חבטות של הילדים וההורים, הפכו אותנו לכלום ולשום דבר", סיכמה המורה.

ממשרד החינוך נמסר: "גל האלימות במערכת החינוך הביא לעצירת הלימודים ליום שלם, בשבוע שעבר, כחלק מתחילתו של תהליך ממושך למיגור האלימות. אירוע חמור זה מתווסף לרצף אירועים קשים הפוקדים את המערכת ודורשים התגייסות של כל הגורמים המעורבים. לגופו של מקרה, המשרד מלווה את המורה באופן אישי ודואג להעניק לה את התמיכה הנדרשת וכן לכל צוות חדר המורים. במסגרת הטיפול באירוע הושעה התלמיד הפוגע מבית הספר".

"כמו כן, הוחלט כי היום לא יתקיימו לימודים רגילים והיום כולו יוקדש לשיחות הסברה עם כלל תלמידי בית הספר אודות הסכנות וההשלכות החמורות של האלימות", לשון תגובת המשרד.