עו"ד יורם שפטל: "פסיקות בית המשפט העליון הן פוסט יהודיות" באדיבות ארגון 'חותם'

במהלך כנס של ארגון 'חותם' שהתקיים אמש (רביעי) תחת הכותרת 'שלטון ללא בחירות' דיבר עו"ד יורם שפטל על עתיד זהותה היהודי של מדינת ישראל אל מול פסיקות בג"ץ בשנים האחרונות.

לדבריו, כל ניסיון למנות שופט דתי או שמרן סופו בכישלון, מכיוון שנשיאי בג"ץ תמיד שומרים על הרכב עם רוב של שופטים 'פוסט יהודיים', כהגדרתו.

"בהחלט יש מקום להגדיר את בג"ץ בפסיקה שלו כמצטיין בפסיקה פוסט יהודית, לא רק פוסט ציונית", פתח שפטל את דבריו.

הוא ציין כי "העובדה שיש מספר שופטים דתיים ומסורתיים אינה אומרת דבר, משום שהדיקטטורה של בג"ץ דואגת לשבט את עצמה כל הזמן בנוגע להרכב בית המשפט. וכך מכהנים היום לפחות 9 שופטים שהם פוסט ציונים ופוסט יהודים שמאלנים מובהקים, והם מיישמים בכל פסק דין רלוונטי את השקפת עולמם השמאלנית קיצונית, פוסט ציונית ופוסט יהודית".

"העובדה שיש שישה שופטים שאינם כאלה זה לא משנה בפועל. משום שנשיאת בית המשפט דואגת שבכל סוגיה פוליטית, תמיד דואגים הנשיאים השמאלנים לכך שיהיה רוב שמאלני בכל הרכב כאשר עומדת להכרעה שאלה פוליטית כלשהי או שאלה של הצביון היהודי של מדינת ישראל", הסביר שפטל.

לדעתו, הפתרון לבעיה כרוך בביטול הכוח שבג"ץ העניק לעצמו. "המענה לשאלה איך ניתן לשנות את המצב, הוא לבטל את 4 יסודות הדיקטטורה של בג"ץ: כל עניין פוליטי הוא בלתי שפיט לחלוטין, ביטול זכות העמידה – זה בניגוד ליסוד היסודות של עצם קיום בית משפט, ביטול הסכמות ללא סמכות שנטל לעצמו בית המשפט העליון לפסול כל מעשה שלטוני שאינו מוצא חן בעיניו בתירוץ שהוא לא סביר בעיניו. את זה צריך להוריד מסדר היום וביטול הסמכות של בית המשפט העליון לפסול חוק כלשהו של הכנסת".

שפטל טען, כי נקיטת פעולות אלו יובילו להחזרת השליטה לידי העם והרשות המחוקקת.

הכנס 'שלטון ללא בחירות', התקיים על רקע ההכרעות הקרבות בזהות הרכב בג"ץ העתידי בוועדה למינוי שופטים שבוע הבא. ארגון 'חותם' החליט לעסוק בכנס בשאלת זהותה היהודית של המדינה אל מול פסיקות בג"ץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו