יאיר נתניהו, בנימין נתניהו
יאיר נתניהו, בנימין נתניהוצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך הדין יורם שפטל חשף בראיון ל"הצינור" בערוץ 13 כי הוא ניהל משא ומתן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במטרה לייצגו במשפט שמתנהל נגדו.

"ניהלתי משא ומתן של חצי שנה עם נתניהו להיות עורך הדין שלו במשפט", אמר עו"ד שפטל. "את הצהרת נתניהו בפתיחת המשפט שנינו כתבנו, 8 שעות עבודה בסוף שבוע בקיסריה. למעשה אני כתבתי אותה ונתניהו הסכים. זה לקח 8 שעות".

כשנשאל על התערבות בני משפחתו של נתניהו בענייניו סיפר שפטל על נסיונות מצידם, אך על סרבנותו של נתניהו לאפשר להם. "לא ראיתי אבק סימן שמישהו מהמשפחה אומר לו מה לעשות", אמר. "אני ראיתי אותו לא נותן ליאיר להכנס לחדר כשישבנו באיזושהי התייעצות משפטית, זה בתקופה של המו"מ. הוא רצה להכנס ולהשתתף בשיחה והוא לא נתן לו, לעיני שלושה אנשים חוץ ממנו. הוא ממש לא נתן לו".

דעתו של שפטל על הנסיון מצד נתניהו הבן להתערב היא ש"זה טבעי, תשמע זה אבא שלו. הוא רצה להכנס והוא לא נתן לו אפילו להכנס לחדר למסור לו משהו".

בתוך כך, שפטל מעורב בהתקדמות הרפורמה המשפטית וחושב שהיא "רדודה" מידי. "נפגשתי עם שמחה רוטמן יותר ממפגש אחד. אני בהחלט בעניינים", אמר. "אמרתי לו בגדול על פסקת ההתגברות שהיא נותנת תעודת כשרות לשוד משפטי".

על הרפורמה אמר כי "היא רדודה, היא מימית, היא מוטעית לחלוטין. למשל, צריך לבטל לגמרי את הוועדה לבחירת שופטים ולעשות את הוועדה הזאת ועדה מייעצת שהעצות שלה לא מחייבות איש".