ידיעות אחרונות
ידיעות אחרונות צילום: Moshe Shai/Flash90

בכתב ההגנה של 'ידיעות אחרונות' לתביעת ארגון 'בצלמו', נטען כי קידום תפיסת עולם יהודית היא בעלת ניחוח שובינסטי.

כזכור, ארגון 'בצלמו' תבע את 'ידיעות אחרונות' ואת העיתונאי מאיר שלו לאחר שזה האחרון האשים את 'בצלמו' בהדרת נשים. בכתב התביעה טוענים בארגון 'בצלמו' כי שלו "החליט שלא להציג את הדברים כהווייתם אלא לעוות את הדברים ולהציגם באופן שישים את התובע (בצלמו, י"ג) ללעג ויפגע בו".

בטורו ב'ידיעות אחרונות' הציג שלו את הדברים כך: "בימים אלה מבקשת רשות שמורת הטבע והגנים לבדוק את האפשרות למנוע את כניסתן של נשים לאתרי טבע מסוימים בשעות מסוימות, כדי שגברים יוכלו להסתכסך שם בלי נוכחותן. קראתי ומצאתי שארגון בשם 'בצלמו' שב ומופיע בפעילות הזאת".

לדברי 'בצלמו', הפרסום "הציג את ארגון כארגון שוביניסטי הפועל למען גברים ונגד נשים בעניין הרחצה במעיינות, זאת כאשר הארגון פועל על מנת לאפשר גם לגברים וגם לנשים לרחוץ במעיינות בהפרדה. העובדות הן שהציבור הדתי ביקש להקצות מספר שעות בשבוע שבהן תהיה רחצה נפרדת, כדי שגם הציבור הזה יוכל ליהנות מאוצרות הטבע של כל עם ישראל".

בין טענות ההגנה של 'ידיעות אחרונות' נכתב: "התובע מתקומם נגד קישור שהוא בעצמו יצר בין דרישה לשעות רחצה נפרדות לבין 'שוביניזם', אך ברור שבגישתו יש מידה רבה של היתממות. שכן המעיין ממנו נובעת הדרישה לשעות רחצה נפרדות לגברים ולנשים הוא מעיין דתי, שבסיסו תפיסת עולם 'שוביניסטית' שרואה הבדלים משמעותיים בין גברים לנשים".

"עוד נכתב: "בהקשר זה אפשר להזכיר את ההלכה היהודית בדבר 'טפח באישה ערווה' ו'בעיות' הקשורות לגוף האישה. ארגון שמקדם תפיסת עולם זו, לא יכול להתעלם מהניחוח השוביניסטי שנלווה לה".

מ'ידיעות אחרונות' טרם נמסרה תגובה.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "אנחנו נוכיח בבית המשפט את האמת ואת צדקת דרכנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו