אייל אלפיה
אייל אלפיה צילום: ללא

זהבה גלאון כבר לא חברת כנסת. עכשיו היא יכולה לומר הכל. את מה שלא יכלה לומר כשחלמה להיות חברת כנסת, ואת מה שלא יכלה לומר כשהייתה חברת כנסת.

אותי זה מפחיד.

במאמר שפרסמה בעיתון הארץ כותבת גלאון: "...הימין שלנו איננו שמרני - הוא מהפכני. המטרה שלו היא להפיל את הדמוקרטיה הישראלית ולהקים תחתה מדינה ליהודים בלבד". בהמשך עוברת גלאון למשלב לשוני לא צפוי "התשובה לימין פשוטה: תקשיב יא חתיכת בהמה גזענית הומופובית, שונאת זרים, שונאת נשים, שחותרת לגרור אותנו למשטר טליבאני – איננו פוחדים ממך. יש לנו עקרונות: שוויון, אהבת האדם, חירות, אחווה. ועכשיו לך מפה, לפני שנטפל בך כמו שטיפלנו בפשיסטים המקוריים".

מפתיע? אולי. אלא שלא העברית הירודה היא הסיפור הגדול. גלאון משמיעה איום מפורש כלפי הימין – "ועכשיו לך מפה, לפני שנטפל בך כמו שטיפלנו בפשיסטים המקוריים".

קוראי ערוץ שבע, חלקם מועמדים מצוינים לקבלת הטיפול המומלץ, ישמחו בוודאי לדעת מהו - כיצד אפוא טופלו הפשיסטים המקוריים?

מוסוליני ובכירי מפלגתו הוצאו להורג בירייה. האם לכך מתכוונת גלאון? אינני יודע. שמא היא מייחלת למהדורה ישראלית של מלחמת האזרחים בספרד? חצי מיליון בני אדם נהרגו שם. זה לא צחוק. האם גלאון רצינית? גם את זאת איני יודע. אצלי על כל פנים קפא הדם - וטרם הפשיר. איני יכול לשכוח את מה שעשה השמאל במאה העשרים בשם השוויון, אהבת האדם, החירות והאחווה.

קבלני הביצוע

לגלאון רומן ארוך עם הגרעינים התורניים. עוד בשנת 2012 היא כותבת - "הגרעינים התורניים בערים המעורבות הם מוקדי תסיסה וחיכוך, שמטרתם לפגוע במעט הדו קיום שעוד נשאר בישראל...".

במה שונים הגרעינים התורניים מתושבים יהודיים "רגילים" בערים המעורבות? שמא היותם "ימניים"? אם כך הרי שהם גזענים, שונאי זרים ומטרתם היא להפיל את הדמוקרטיה הישראלית ולהקים תחתה מדינה ליהודים בלבד. מכאן קצרה הדרך למסקנה המעשית – צריך לטפל בהם כמו שטופלו הפשיסטים המקוריים!

את זאת בדיוק עשו ערביי לוד, יפו ועכו! הלא כן?

אין לי ספק שגרעיני הטרור המאורגנים בלוד, יפו ועכו אינם פועלים בהשפעת גלאון. הם מקבלים פקודות מהזרוע הצבאית של החמאס. אולי ישירות מאירן. אני גם מניח שגלאון אינה מתכוונת לכך במודע. אלא שאולי בסתר הלב, במה שמכונה ה"לא מודע" - רואים גלאון וחבריה בערבים המדוכאים קבלני ביצוע? הרי מישהו צריך לעשות את העבודה השחורה.

אני תקווה שגלאון לא באמת התכוונה. לא במודע ולא בלא מודע. שהייתה זו פליטת קולמוס מקרית שלא תחזור לעולם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו