הפגנה בהולנד נגד מגבלות קורונה
הפגנה בהולנד נגד מגבלות קורונה צילום: רויטרס

אזרחי אירופה זועמים: כמעט שנתיים לאחר התפרצות מגפת הקורונה, שוב שורה של סגרים והגבלות קשות הוטלה במדינות רבות באירופה, והביאה להפגנות ענק של אזרחים שכללו התנגשויות אלימות עם המשטרה.

בהולנד יצאו עשרות אלפי מפגינים לרחובות הערים הגדולות לאחר שהמדינה נכנסה לסגר חלקי החל מיום שבת האחרון. המפגינים התעמתו עם כוחות המשטרה שהפעילו תותחי מים על מנת לפזר אותם. חמישה שוטרים נפגעו במהלך המהומות האלימות, כאשר אחד מהם סובל מזעזוע מוח ואושפז בבית החולים.

בהודעת משטרת הולנד נמסר כי 19 מפגינים נעצרו, וכי "המפגינים הציתו שריפות, גרמו להרס, תקפו נהגים ויידו אבנים וזיקוקים לעבר שוטרים".

גם באוסטריה יצאו עשרות אלפי מפגינים לבירה וינה במחאה על ההכרזה על סגר מלא שהוטל במדינה מסוף השבוע האחרון. המפגינים צעקו סיסמאות ובהן "חופש" וכן "התנגדות", וחלק מהמפגינים התעמתו עם כוחות המשטרה הגדולים שהוצבו במקום.

גם בבריסל התקיימה הפגנת ענק של עשרות אלפי אזרחים שמחו על ההחלטה של ממשלת בלגיה למנוע מאנשים שלא התחסנו להיכנס למקומות בילוי ובהם בתי קפה, מסעדות, בתי קולנוע ועוד. במהלך ההפגנה החלו עימותים קשים עם כוחות המשטרה, שנאלצו להשתמש בתותחי מים וגז מדמיע על מנת לפזר את המפגינים.

במדינות נוספות ברחבי אירופה שהכריזו על מגבלות וסגרים חדשים בעקבות ההתפרצות המחודשת של המגפה, התקיימו הפגנות שהתדרדרו לאלימות קשה מול השוטרים. בקרואטיה צעדו עשרות אלפי מפגינים ברחובת הבירה זאגרב במחאה על ההחלטה לחייב את עובדי המגזר הציבורי להתחסן נגד קורונה, בעוד גם בדנמרק ובצרפת נרשמו עימותים אלימים בין מפגינים נגד הגבלות הקורונה לכוחות המשטרה הגדולים.

שר הפנים הצרפתי, ז'ראלד דרמנין, אף סיפר כי חלק מהמפגינים "השתמש בתחמושת חיה" כלפי השוטרים, והבטיח "תגובה תקיפה" נגד ההפגנות הבאות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו