יאיר לפיד
יאיר לפיד צילום: חיים צח, לע"מ

יו״ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד, התייחס היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה לחוק להגבלת כהונת ראש הממשלה לשמונה שנים שצפוי לעלות להצבעה במליאה כבר השבוע.

לפיד אמר: ''שמעתי את הטענה שהחוק הזה הוא פרסונלי. זה נכון. הוא פרסונלי נגד נפתלי בנט, שהוא ראש הממשלה המכהן, והוא פרסונלי נגדי, מפני שהחוק קובע שאני אהיה ראש הממשלה אחריו.

''אנחנו מחוקקים אותו, מפני שזה לא בריא לדמוקרטיה הישראלית שאדם יכהן יותר משמונה שנים. אנחנו רואים ושומעים בימים אלה בבית המשפט איך שלטון ממושך מדי מביא לשחיתות. לזה אנחנו שמים עכשיו סוף''.

עוד אמר לפיד על החוק להגבלת כהונה: ''שמעתי את הטענה שחוק כזה לא קיים באף דמוקרטיה פרלמנטרית. באף דמוקרטיה פרלמנטרית גם לא היה ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום פליליים חמורים, על עבירות שהוא עשה בזמן שהוא מכהן.

''באף דמוקרטיה פרלמנטרית אין שר לשעבר שאומר שהוא יכניס אנשים למכלאות, לא ייתן לאופוזיציה להכנס לשטח הכנסת וידרוס את כל מי שחושב אחרת ממנו.

''אנחנו לא נדרוס אף אחד. אנחנו נפעל רק על פי החוק. אנחנו נתייחס בכבוד לרשות השופטת, אבל אנחנו פה בשביל לשנות סטנדרטים מקולקלים והרסניים. לתקן את הדרך שבה מתנהל השלטון במדינת ישראל. באנו לשנות, ואנחנו משנים. מבטיחים ומקיימים'', כך לפיד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו