ח"כ דוד אמסלם
ח"כ דוד אמסלם צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חה"כ דודי אמסלם מהליכוד הגיש באמצעות עו"ד מוטי שמעון התראה ודרישה לפני נקיטת הליכים בגין לשון הרע נגד עיתון דה-מרקר וקבוצת הארץ כולל המו"ל עמוס שוקן, וכן סגן העורכת והכתב רותם שטרקמן, וכנגד חדשות 12, המנכ"ל אבי וייס, עורך 'אולפן שישי' רון ירון, והמגיש דני קושמרו.

בשבוע שעבר פרסם העיתון דה-מרקר כתבה פרי עטו של סגן העורכת הראשית, הכתב רותם שטרקמן אשר תכנה ותכליתה הם פרסום דיווח שאינו אמת ופרסום דברי לשון הרע המוציאים דיבתו של חבר הכנסת דוד אמסלם רעה, נאמר במכתב.

הגדיל לעשות דני קושמרו ב'אולפן שישי' והקריא את הכתבה, כולל כל ההטעיות, למרות שיכל היה להגיע להקלטות הספייס, ולומר את האמת.

עוד באותו נושא:


במכתב נאמר כי שני הגופים לא ביקשו את תגובתו של חה"כ אמסלם, כדי לפגוע בו ולגרום לו לנזק, להכפיש את שמו ולהוציא דיבתו רעה. גם כאשר פורסמו תיקונים והבהרות למיניהם, הם עדיין חטאו לאמת במקרה של חדשות 12, ולא הקטינו מהנזק במקרה של דה-מרקר.

במכתב דורש עו"ד מוטי שמעון שנוכח חומרת הדברים, נדרשת מיידית, התנצלות והכחשה מפורשות ומפורטות בנוסח, "באורח שיוסכמו ועל פי תיאום עם מרשי באמצעותי".

"נעשה כאן ניסיון מכוער להכפיש את שמי, וכתוצאה מהפקרות וביזיון של עיתון דה מרקר וחדשות12, התקשורת חגגה עלי למעלה מ-5 ימים. הדברים שאמרתי היו ברורים לכולם, ההקלטות הועלו ברשת, אבל אנשי תקשורת חסרי אחריות, מצפון או הגינות בסיסית, בחרו להתעלם מהעובדות ומהאמת, ולשים אותי ללעג וקלס. הברירה היחידה שהותירו בפני היא להשיב מלחמה שערה ולהיאבק על שמי הטוב", אמר אמסלם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו