הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמן צילום: אבי דישי, פלאש 90

יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא וזקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן מגנה את דבריו של השופט בדימוס אורי שהם.

"מזועזע מחוצפתו של השופט בדימוס אורי שהם כלפי הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א. גם אם הדבר נובע מבורותו של השופט בדימוס אורי שהם – זה חמור ביותר", אמר.

"עליו קודם כל ללמוד מה חובתו של דיין בישראל, ואז יתברר לו שכל מה שקשור לחיזוק היהדות – חובתו של הדיין לעסוק בו, ובוודאי של נשיא בית הדין הגדול".

"אני נוטה לדון כל אחד לכף זכות, ולכן אני מתייחס לפרשת השופט בדימוס אורי שהם שהכל נבע מתוך בורות על תפקיד דיין בישראל, אבל עליו לפחות להתנצל ולבקש סליחה מכבוד הראשון לציון".

במכתב ששלח נציב תלונות הציבור על שופטים, אורי שהם, הוא קרא לשר לשירותי דת, מתן כהנא להדיח את הרב הראשי הספרדי, הראשון לציון הרב יצחק יוסף מתפקידו כדיין בבית הדין הרבני, זאת על רקע התבטאויות של הרב יוסף נגד רפורמת הכשרות ונגד רפורמת הגיור.

המכתב הגיע על רקע אמירותיו של הרב בהן הטענה כי הרפורמות "מטרתן הסופית היא ביטול זהותה היהודית של מדינת ישראל וחיסול המוסד הרבני בישראל''. שהם קרא לשר כהנא לנזוף ברב.

כהנא הגיב להחלטת שהם הקוראת לו לנזוף ברב יוסף: "חופש הדיבור וההתבטאות של רבנים ומנהיגים רוחניים, גם אם הם נושאים במשרה ממשלתית, הינה ליבת האמון שרוכש קהל שומעי לקחם למנהיגם הערכי והרוחני. היום שבו יסתמו לרבנים פיות יהיה היום שבו הם יאבדו את אמון קהל מרעיתם ושומעי לקחם. בחודשים האחרונים נפגעתי אישית מספר פעמים מהתבטאויות של הראשל"צ הגאון הרב יוסף, עם זאת חרקתי שיניים ושתקתי. כך אעשה גם הפעם ככל שהחוק מאפשר לי זאת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו