פרץ עמר
פרץ עמר צילום: דוברות המשטרה

ניצב פרץ עמר, מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל מאז פברואר 2021, טען כי השיח הציבורי הוא שיוצר את חוסר תחושת הביטחון בקרב תושבי הדרום.

את הדברים אמר על רקע האירועים האלימים הרבים וכמויות הנשק הבלתי חוקי שמחזיקים תושבי הדרום הבדואים.

"יש שיח ציבורי מאוד בעייתי, שיוצר חוסר תחושת ביטחון", הוא אמר בראיון לאילנה קוריאל ב'ידיעות אחרונות'.

לדבריו, "השיח הוא לא רק בתקשורת, אלא בכל הארץ. כל אירוע, גם הקטן ביותר, הופך לגדול. למשל, מתקשרים אלינו ומודיעים בבהלה שראו שלושה בדואים בקניון. אבל ברור לגמרי שזה דבר שגרתי בבאר-שבע. ולמה לא? הנוכחות של הבדואים בעיר לגיטימית".

אם לא די בכך, ניצב עמר לא רואה בקטטה האלימה בין שתי משפחות בדואיות מרהט, שנגמרה בירי ודקירות בחניון בית החולים סורוקה בבאר שבע, כהקצנה.

"היה ירי. אנחנו לא יודעים את המיקום של הירי בבית החולים. אנחנו ניזונים מעדי ראייה", אמר "זה לא היה צריך לקרות, אבל זה לא מסמל הקצנה, אלא משהו מסוים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון".

גם כאן הוא מתייחס לשיח הציבורי סביב האירוע החמור. "אנשים נשאו נשקים, בוודאי שללא רישיון. הסיפור תפס תאוצה על רקע השיח הציבורי", ציין. "האווירה הכללית בבאר-שבע רוויה אדי דלק. מטאפורית. מספיק ניצוץ קטן כדי להבעיר את העיר. זה מה שקרה באירוע הזה. אני לא מקל בו ראש. זה לא צריך להגיע לסורוקה או לשום מקום אחר".

ניצב עמר רואה באי-הלבנת הבנייה הבלתי חוקית של הבדואים בנגב כגורם המחמיר את המצב בדרום, וטוען שהמצב הוא לא כמו שהוא נראה. "אני לא רוצה להגיד משהו שאני לא יודע, אבל יש פער בין מה שקורה במציאות ובין איך שזה משתקף בתקשורת", אמר. "יש גורמים בעייתיים אובייקטיביים, כמו הקשיים של המגזר והסדרת הקרקעות של הנגב שלא נמצא לה פתרון, אבל בסוף התקשורת משדרת כי יש אנשים שמציפים לה דברים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו