עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר צילום: ערוץ 7

י', תלמיד ישיבה חרדי הלומד בישיבה בעיר העתיקה בירושלים הותקף על-ידי פורעים ערבים.

הפורעים השליכו חפצים כבדים והיכו את י' קשות, וכשפונה לבית החולים הוא איבד את הכרתו. בעת שהגיש תלונה במשטרה נמסר לו כי ישנם עצורים בחשד לתקיפה, אולם למרבה הפתעתו גילה לאחרונה כי התיק נסגר.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את י' הגיש ערר על סגירת התיק. בערר תואר כי התקיפה אירעה לפני פחות מחצי שנה, בעת שי' למד באוהל מסודר שהוקם עקב מגבלות הקורונה. באמצע הלימוד נשמעו צעקות, וי' הבחין כי תלמידים רבים בורחים לכיוון בתי המשפחות הנמצאים מאחור, ובקבוצה של כ-20 בני מיעוטים הרודפים אחריהם.

"הפורעים השליכו חפצים כבדים, אופניים, בלוני גז, ברזלים – אותם זרקו לכל כיוון, והתיזו גז לעבר י' וחבריו", תואר בערר. י' ספג מכות קשות מהפורעים, והתמוטט על הרצפה כשהוא מעורפל הכרה וחסר אונים.

למרות זאת המשיכו הפורעים להכות את י' באכזריות בגבו באמצעות 'סטנדר', והיכו בראשו באמצעות חפצים שונים אשר גרמו לו לדימומים. משקפיו של י' נשברו וכן מכשיר הפלאפון שלו, ובגדיו נקרעו והושחטו כליל.

י' פונה לבית החולים הדסה הר הצופים, שם התעלף. לאחר יומיים הגיש י' תלונה במשטרה, ונאמר לו כי ישנם עצורים מהאירוע. עם זאת, במערכת נפגעי העבירה לא עודכנו המעצרים.

לאחרונה הופתע י' לגלות כי תיק החקירה בגין התקיפה נסגר מחוסר ראיות. עו"ד חיים בלייכר המייצג את י' מטעם ארגון חוננו הגיש ערר, בו כתב "לא יתכן כי אירוע חמור שכזה ייסגר ללא לכידת המבצעים והעמדתם לדין. בידי המשטרה פרטים ושמות של חשודים אשר השתתפו בלינץ'". עו"ד בלייכר ביקש לפתוח את התיק מחדש ולהעמיד לדין את התוקפים.

ממשטרת ישראל נמסר: אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא ובהתאם, מיד עם קבלת הדיווח אודות המקרה, ביצעו חוקרי המשטרה פעולות חקירה מגוונות שהביאו למעצרם של מספר חשודים. החקירה פוצלה לשני תיקים נפרדים מאחר ומדובר במעורבות של קטינים ובגירים, והודעה על סגירת התיק מתייחסת רק לאחד התיקים שבו לא נמצאו ראיות לכדי העמדה לדין. עם סיום החקירה, הועבר תיק החקירה הנוסף לפרקליטות כבר לפני כחודש לצורך הגשת כתב אישום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו