מרים ויהונתן קליין
מרים ויהונתן קליין צילום: באדיבות המצולמים

השבוע במסגרת השיעור השבועי של פרויקט 252 יתארחו הזוג יהונתן ומרים קליין יועצים זוגיים מפתחי גישת "הקוטביות הבריאה", לשיחה עם הרווקים למה כל כך קשה לנו למצוא את האחד או האחת שלנו? ואיך משנים את זה.

"המסע של רווקים בחיפוש זוגיות הולך ונהיה ארוך ומתיש יותר", מציין קליין, "יוצאים לדייט ועוד דייט ועוד דייט שלא מוביל לשום מקום, ולפעמים נוצרת תחושה אולי יש איזה פגם שגורם לזה, ולאט לאט החלום על זוגיות טובה והקמת משפחה הולך ונראה רחוק. אבל אנחנו בטוחים שכל אחד יכול למצוא את הזוגיות שלו, רק צריך לדעת מה לחפש".

"הסיבה שכל כך קשה לרווקים למצוא בן זוג", מסבירה מרים קליין, "כי אנחנו מחפשים בבן או בת הזוג שלנו את הריפוי לכאבים הכי הכי עמוקים וגם בדרך כלל נסתרים ולא מודעים שלנו. ואז בדרך כלל מחפשים מתוך מנועים מוחלשים. אנחנו במקום חלש ולא מודע לכוחות נסתרים שפועלים בנו להדוף מעלינו את מה שהכי היינו רוצים. אנחנו פועלים ממקומות מופעלים, לא בחיריים, ואיכשהו נכנסים למצבים שפתאום מתהפכים עלינו לרעה, או מושכים אלינו סיטואציות מכאיבות, שאנחנו לא מבינים איך נקלענו אליהן".

"אנחנו מכנים את זה חיפוש 'הקוטב ההפוך שלנו'", אומר קליין, "גברים - מחפשים מתוך הקוטב ה-'נקבי' שלהם, כלומר - מחפשים איך הם ירגישו בזוגיות הזו. מחפשים אישה שתגרום להם להרגיש משהו מסוים. נשים - מחפשות מתוך הקוטב ה'זכרי' שלהן - גבר שהן מאמינות שהן יוכלו להשפיע עליו בצורה מסוימת. כשאנחנו מונעים מתוך הקטבים ההפוכים אנחנו מזמנים אלינו ההפך ממה שאנחנו באמת משוועים לו בעומק. אנחנו נתקעים בתוך 'גלגל ריצה' לא אפקטיבי של עוד מפגש מאכזב, עוד אינטראקציה מכאיבה, עוד תסכול, עוד פרידה, עוד ייאוש. זה מעגל אכזרי מאוד. אבל יש דרך אפקטיבית לשבור אותו, ואפשר ללמוד את זה".

בשיעור ברביעי הקרוב בני הזוג קליין ידברו על השיטה שפיתחו 'קוטביות בריאה' "נכיר את יסודות השיטה וכיצד אנחנו יכולים ללמוד ״לנווט״ אל 'הקוטב הטבעי שלנו בתוך המסע אל הזוגיות' מראש כדאי לשנות את מושגי החיפוש שלנו", מסכם קליין.

השיעור יתקיים במסגרת פרויקט 252, אם עדיין אתם לא מנויים, אפשר להצטרף בקלות דרך כאן>>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו