בעלה של הפצועה: נמשיך לגור שם, זו השליחות שלנו דוברות הדסה

דביר כהן, בעלה של מוריה שנפצעה בפיגוע הדקירה בכניסה לשכונת שמעון הצדיק, סיפר בצהריים (רביעי) כי המחבלת שדקרה את רעייתו היא שכנה של משפחתו.

"היא היתה שכנה שלנו ומכירה אותנו. כמובן לא שכנים מהסוג שאני מבקש מהם ביצים או חלב. אנחנו סובלים מהם התנכלויות יומיומיות", סיפר כהן.

על הפיגוע אמר, "הייתי במילואים ולכן אשתי יצאה הבוקר עם חמשת הילדים ברגל. אחת השכנות הערביות שגרה בשכנות אלינו עקבה אחריה ונצמדה אליה. כשאשתי שהגיעה מרחק כמה עשרות מטרים מהבית, המחבלת דקרה אותה. הבן שלי צעק: 'אמא יש לך סכין בגב'. המחבל כנראה נבהלה מהסיטואציה וברחה. אם היא הייתה ממשיכה - אני לא יודע איך זה היה נגמר ולא רוצה לדמיין".

"אשתי מרגישה טוב. אנחנו נמשיך לגור בשכונה. זו חלק מהשליחות שלנו בעולם", הוסיף.

על השגרה בשכונה אמר, "במהלך 'שומר החומות' הבית שלי ספג 11 בקבוקי תבערה וזריקת אבנים היא דבר יומיומי שבשגרה. אנחנו משתדלים לחיות את חיינו כרגיל ולהתעלם מהפרובוקציות".

אישה נדקרה לעיני ילדיה בשכונת שמעון הצדיק דוברות המשטרה

מוריה כהן בת ה-26, תושבת שכונת שמעון הצדיק במזרח ירושלים, נדקרה כאמור הבוקר בגבה כשצעדה עם ילדיה בצומת הכניסה לשכונה. המחבלת הדוקרת בת ה-15 נמלטה מהמקום לאחר הפיגוע ואותרה ונעצרה מאוחר יותר בבית ספר הסמוך לזירת האירוע.

כהן, שפונתה אל יחידת הטראומה בהדסה הר הצופים, שוחררה לביתה לאחר שטופלה על ידי צוותי כירורגיה ורפואה דחופה.

מנהל המחלקה הכירורגית פרופ׳ חגי מזא״ה, עדכן: "הפצועה פונתה אלינו על ידי מד״א כשהסכין נעוצה בגבה, בדיוק כפי שצריך לפנות במקרה כזה. במזל גדול - למרות גודלה של הסכין, הדקירה בגבה לא הייתה עמוקה ואנו משחררים אותה לאחר הטיפול לביתה".

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, אמר בסיום הערכת מצב שקיים בזירת האירוע, "בעקבות פיגוע הדקירה שהתרחש הבוקר, הגענו למקום בכוחות גדולים והתחלנו בפעולות מהירות לאיתור המחבלת החשודה במעשה כולל סריקות נרחבות והתחקות אחר זהותה ומסלול בריחתה. בתוך זמן קצר, עצרו השוטרים את החשודה במעשה בתוך בית ספר לבנות שנמצא בסמוך לזירת הפיגוע והיא נלקחה לחקירה שתנוהל על ידי ימ״ר ירושלים. נמשיך להיאבק בטרור בנחישות ולפעול בכל רחבי העיר לשמירה על שלום הציבור ובטחונו".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הוסיף כי "פיגוע הדקירה הבוקר, שהוביל לפציעתה של אם יהודיה שהלכה עם ילדיה בכניסה לשכונת שיח׳ ג׳ראח, הוא אירוע קשה. תודות לפעילות מהירה של מחוז ירושלים במשטרת ישראל נתפסה החשודה והובאה למעצר. אני מאחל החלמה מהירה לפצועה".

תושבי שכונת שמעון הצדיק בירושלים מסרו בתגובה: "בחודשים האחרונים מאז שומר החומות ממשיכים להתבצע אירועי טרור בשכונה, זריקות אבנים, ריסוס גז פלפל על עוברי אורח, שריפת רכבים וזריקות בקבוקי תבערה, המשטרה הפקירה את חיינו ועכשיו זה הגיע לפיגוע קשה".

"אנו דורשים ממשטרת ישראל והממשלה לגדוע את הטרור בשכונה ובכל הארץ, כי כבר עכשיו זה מאוחר מדי", אמרו התושבים.

צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS
צילום: שלו שלום/TPS