נופפו ברובי צעצוע
נופפו ברובי צעצוע צילום: דוברות המשטרה

שלושה בדואים עוררו בהלה בבאר שבע כאשר הסתובבו הערב (שלישי) באזור התחנה המרכזית בעיר ונופפו בכלי נשק ארוכים.

שוטרים שהיו בקרבת מקום זיהו את שלושת החשודים, ובבדיקה התברר כי מדובר ברובי צעצוע.

מהמשטרה נמסר כי "הצעירים, שהבינו כי בהתנהלותם גרמו לבהלה ציבורית, שברו את הצעצועים, והם נזרקו לפח".

במשטרה הוסיפו כי "אנחנו פונים לציבור לדווח באופן מידי למוקד 100 על כל מפגע בריונות או אלימות, ולסייע במאבק הנחוש בפשיעה למען ביטחון הציבור ואיכות חייו".

תנ"צ נחשון נגלר, מפקד מרחב נגב במשטרת ישראל, אמר אתמול כי אמנם "באר שבע עדיין לא שווייץ, אבל המצב אינו קטסטרופה. הנגב מקום בטוח".

"המשטרה בדרום עברה מהגנה להתקפה על מנת לטפל באלימות ולייצר סביבה בטוחה. יש לנו את הכלים לעשות זאת", אמר תנ"צ נגלר בראיון לאתר 'ynet'.

לדבריו, "באר שבע היא עדיין לא שווייץ. יש פשיעה, יש תופעות אלימות שאנחנו מתמודדים איתן גם במגזר הבדואי וגם בתוך העיר ב"ש וגם על הצירים - אבל שום דבר הוא לא קטסטרופה, רחוק מזה".

נגלר הוסיף כי "יש לנו עוד אתגרים, יש עוד עם מה להתמודד, אני לא אומר שהכל טוב אבל אנחנו בדרך הנכונה, כשאמרתי שעלינו מהגנה להתקפה, התכוונתי לכך שאנחנו רודפים אחרי העבריינים ואחרי הפושעים ואנחנו מגיעים אליהם לבתים על מנת שהם ירגישו חוסר ביטחון ולא התושבים ועל מנת שהעבריינים והגורמים הפליליים יתעסקו עם המשטרה ולא עם התושבים הנורמטיביים ועל ידי כך אנחנו מעבירים את היוזמה לידיים של המשטרה ויוצרים מצב שבו הגורם העברייני והפושעים הם אלה שמרגישים נרדפים".

"אין מקום שאליו שוטרים חוששים להיכנס. אנחנו נכנסים לכל הפזורות, לכל היישובים הבדואים ומגיעים לאותם גורמים עברייניים ולאותן כנופיות על מנת להביא אותם לדין", סיכם.