מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Yonatan Sindel/Flash90


במהלך דיון בוועדת החינוך בנושא פגעי האינטרנט בקרב בני הנוער בישראל, טען ח"כ מאיר פרוש כי הציבור החרדי מתנזר מסמארטפונים ובכך הוא לא נחשף לתכנים פוגעניים.

בדבריו ביקש שתצא דרישה מועדת החינוך לשר התקשרות לבטל את התוכנית לפגיעה בטלפונים הכשרים.

"לא בכדי מדברים כאן על אחוזים גבוהים של בני נוער מהציבור החילוני שנפגעו מהחשיפה לפגעי הטכנולוגיה, לעומת הציבור החרדי שמאוד נזהר מכלים שאינם כשרים ובשל כך יש אצלם פחות נפגעים.
"אני באופן אישי, יש לי פלאפון מוגן, יש לי בן שהוא ראש עיר עם שישים אלף תושבים, אין לו אפילו אפשרות במכשיר הפלאפון שלו לקבל סמסים. הוא מנהל עיר - וכלום. אין אב מעיד על בנו, אבל אומרים שהוא מוצלח ומנהל את העיר ביד רמה.

פרוש הסביר כי ככל שנחשפים פחות לטכנולוגיה כך פחות נפגעים ממנה. "מדוע אנחנו מתנהלים כך, כי אנחנו מבינים שבצורה הזו אנחנו נהיה פחות פגיעים לבעיות השונות שיוצרות הטכנולוגיה, שתוצאה מכך הכנסת עוסקת היום מהמפגע הקשה הזה. אני לא בא לומר מוסר, אבל זה דבר ברור לכולם, ככל שנחשפים פחות ומשתמשים פחות בטכנולוגיה הזו, כך פחות נפגעים ממנה".

בשלב הזה התייחס למאבקו הנואל של שר התקשורת בקומה הסלולארית הכשרה במתכונתה הנוכחית. "ברצוני לנצל את ההזדמנות, יש לנו לציבור החרדי, טלפונים כשרים וכרגע מונחת לפני שר התקשורת הצעה לבטל את הטלפונים הכשרים והוא מסיבותיו שלו מקדם את הבקשה הזו ומוביל את הדבר החמור הזה.

זה לא מובן, אם אנחנו קיבלנו על עצמינו להתנהל ולחיות עם פלאפונים כשרים ללא אפשרות של חשיפה לטכנולוגיה הלא כשרה, אז מדוע צריך לכפות אלינו דווקא פלאפונים כאלה שגורמים לנזקים כבדים לבני הנוער. אני כחבר כנסת, חבר בוועדת החינוך, אני מבקש שתצא פניה מכאן לשר התקשורת, שישנה קבוצה, אוכלוסייה מסוימת, שקיבלה על עצמה לא להיות פתוחה לדברים האלה, בכדי לא להיחשף לפגעי הטכנולוגיה, והיא מבקשת להמשיך להחזיק ולהשתמש רק במכשירים הכשרים, והועדה מבקשת ממנו לכבד את זה ושיבטל את התוכנית לפגוע בטלפונים הכשרים".