בנט במעון ראש הממשלה
בנט במעון ראש הממשלה צילום: ללא קרדיט

ראש הממשלה נפתלי בנט סיפר הערב (ראשון) כי יעבור להתגורר במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, אחרי שיסתיימו עבודות השיפוצים בבית.

במהלך מסיבת העיתונאים על התפשטות האומיקרון נשאל בנט על תלונות שכניו ברעננה, שמוחים על ההפגנות שמתקיימות ברחוב ועל סידורי האבטחה שפוגעים בשגרת יומם.

"הפגנות הן דבר לגיטימי", הגיב בנט. "הבית בבלפור היה זקוק לשיפוץ הרבה מאוד שנים, והשיפוץ התעכב מסיבות כאלה ואחרות. על פי הנחיית שירותי הביטחון והגורמים הנוספים, יוצאים לשיפוץ - וכשזה יסתיים נעבור לשם".

"אני מדבר עם השכנים, לא הרבה כי אני עובד הרבה, גם בשבתות", אמר ראש הממשלה. "גם אתמול במהלך הלילה ביליתי בחפ"ק של המבצע לתפיסת המחבלים מהפיגוע בחומש, זו עבודה מאוד חשובה ונמשיך לעשות אותה".

בתחילת החודש ביקר בנט בבית בבלפור, לראשונה מכניסתו לתפקיד ראש הממשלה. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "על מנת לקדם את התהליך ולהתחיל את השימוש במעון בהתאם לצרכיו, הנחה בנט את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יאיר פינס, להאיץ את ההליכים ככל הניתן.

"רה"מ שוחח עם גורמי המקצוע הרלוונטיים ועיין בתכניות תכניות השיפוץ, אשר מתמקד בהיבטים בטיחותיים, תשתיתיים וביטחוניים, בהתאם לדרישות גורמי הביטחון, והנחה לקצר את לוחות הזמנים, כך שהשיפוץ, שעתיד להסתיים בסוף שנת 2022, יושלם במהלכה", נכתב בהודעת לשכת ראש הממשלה.

מאז שהוקמה הממשלה בנט אינו משתמש במעון הרשמי, ומשפחתו ממשיכה לחיות בביתה הפרטי ברעננה.