עידית סילמן
עידית סילמןYonatan Sindel/Flash90

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן קישרה הערב (שני) בין ההחלטה שלה לפני כשנה וחצי לפרוש מהקואליציה של ממשלת בנט-לפיד לבין המחאות נגד הרפורמה בארה"ב.

"למי שעדיין תוהה מדוע הפלתי את ממשלת השמאל והבאתי להקמת ממשלת ימין, שיביט על ההקרנות על בניין האו"ם המסיתות נגד ישראל, ויצפה בראשי 'אחים לנשק' שרצים מאולפן לאולפן, ומערערים על לגיטימיות פעולות צה''ל", כתבה.

"את מה שאני ראיתי לפני שנה וחצי - כולם רואים היום בבהירות", טענה. "לצערי, יש מי שחצו פה גבולות והגיעו למחוזות שלא נראו כמותם. ומדהים וכואב כאחד, לראות שגם כעת אף אחד באופוזיציה לא מתנער ומגנה".

מוקדם יותר כתבה: "מאחלת לראש ממשלת ישראל הצלחה בשליחותו, ועמידה איתנה מול האוייבים מבחוץ והמשחירים את פניה של המדינה שלנו מבית".

היום הקרינו פעילי שמאל על הכלא המפורסם "אלקטרז" שממוקם ליד העיר שבה נפגש נתניהו עם אילון מאסק, כתובת מחאה נגד ראש הממשלה.

במיצג, הוקרנה על הכלא כתובת מתחלפת "ברוך הבא ביבי לאלקטרז" ו"נתניהו דיקטטור במנוסה". בנוסף הוצג נתניהו כמי שעומד מאחורי סורג ובריח.

יצויין כי מאסק התייחס בשיחה המשותפת עם נתניהו להפגנת השמאל מחוץ למפעלי טסלה. "יש מחאות כפי שראית בחוץ, ובכנות, היו הרבה שהתנגדו בטסלה לריאיון הזה", אמר.