ישראל כ"ץ בשבעה של יהודה דימנטמן הי"ד
ישראל כ"ץ בשבעה של יהודה דימנטמן הי"ד צילום: שילה אופיר

חברי הכנסת של הליכוד הגיעו יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לנחם את משפחתו של נרצח הפיגוע ליד חומש יהודה דימנטמן הי"ד.

הוריו של יהודה הסבירו לחברי הכנסת כי הדבר היחידי שבאמת יכול לנחם כאן זה לאפשר את המשך שהות הישיבה בחומש ולהסדיר אותה.

בין המנחמים מחברי הכנסת היה גם ח"כ ישראל כ"ץ. "באתי לנחם את משפחתו של יהודה והבעתי השתתפות בצערם", אמר ח"כ כ"ץ ביציאה מהשבעה.

לדבריו, "המסר שהם ביקשו מתוך הכאב האישי הוא לוודא שקודם כל לא תיפגע הישיבה ולא יורידו את הישיבה מחומש. התחייבתי ואני מתכוון לעשות כל דבר ולהשמיע קול ברור רם וצלול נגד עקירת הישיבה על רקע הרצח הזה, כי זה יהיה פרס נוראי לטרור כי זה מה שהטרור רוצה. לעקור אותנו מתוך יהודה ושומרון, ומתוך הישיבות, ומתוך ארץ ישראל".

עוד אמר ח"כ כ"ץ: "אנחנו עשינו ונעשה הכל לחזק את ההתיישבות, ואת המשפחה, ולממש את רצונה ואת צוואתו של יהודה בכך שניאבק על השארת הישיבה, ועל חיזוק ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ובכל ארץ ישראל".

ח"כ יואב קיש הגיע אף הוא לנחם את המשפחה ואמר: "אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מודאג. אנחנו עכשיו מנהלים את המאבק למען חומש, ואני מודאג. מי שבסוף מחליט על חומש זהו שר הביטחון בני גנץ. ולצערי אני לא יכול להגיד לך שהוא נחוש כמו שאני נחוש בעניין. גם רה"מ בנט לא נחוש לאפשר את העניין ולכן אין על מי לסמוך שם. אנחנו נמשיך ונאבק בכלים שבידנו. בין אם זה בכנסת ובין אם זה בשטח. אנחנו יודעים שהממשלה תחכה לרגע שבו העניין ירד מהכותרות ואז יפעלו ויחסמו את הישיבה לאלתר".

"אני אמשיך לפעול למען צוואתו של יהודה ולמען חומש עד שנצליח להסדיר את המצב ולאפשר את קיומה של הישיבה. הגעתי לשבעה לנחם את המשפחה ושמעתי פה מילים מאוד ברורות. חייבים לחזק את חומש. זו המשימה שלנו. וזו הצוואה שקיבלנו. ואני רואה את עצמי, יחד עם כל חבריי בליכוד ועם כל מי שמאמין בערכי ארץ ישראל ועם ישראל כמשימת קודש להשלין את השליחות הזו" הוסיף ח"כ קיש.

בנוסף, לניחום האבלים הגיעו גם ח"כ מוסי רז (מרצ), שר הבינוי והחקלאות לשעבר אורי אריאל וכן ח"כ לשעבר שולי מועלם. מוקדם יותר הגיע למקום גם השר מתן כהנא מימינה שאמר אני מבין היטב את הדברים בנוגע לחומש. ברור שברמה האישית אני מאמין שכך צריך להיות, ואני חושב שאנחנו צריכים לפעול שבאמת כך זה יראה".

אתמול הגיעו לבית האבלים חברי כנסת נוספים מהליכוד ובהם חברי הכנסת מירי רגב, מיקי זוהר, יואב גלנט, אופיר אקוניס ויובל שטייניץ. ח"כ רגב אמרה להורים השכולים כי "ברגע שסוגרים את הישיבה זה פשוט לתת גב לטרור. העובדה שהורסים את הישיבה ולא בית המחבל זה מתן גב לטרור, וזו ממש המשמעות של 'הרצחת וגם ירשת'. אני מקווה שתתקבל החלטה אחרת" הוסיפה ח"כ רגב. ח"כ אבי דיכטר הוסיף כי: "חומש ושא -נור כמו גם גנים וכדים, יוקמו מחדש. הם פונו ללא תאום עם הרשות הפלסטינית ויוקמו ללא תאום עימה".

דבריהם של חברי הכנסת מגיעים לאחר שאלמנתו של יהודה הי"ד אמרה כי נודע לה כי יש כוונה להרוס את הישיבה מיד בתום השבעה ולא לאפשר יותר הגעה של יהודים למקום. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר לח"כים שהגיעו כי הדרג המדיני מתעלם מזעקות האלמנה וממשיך להערך לפינוי חומש. "זה דבר חמור", אמר דגן. "אני קורא לממשלה להתעשת ולעצור את העקירה. לא לתת פרס לטרור".