יהודה דימנטמן הי"ד
יהודה דימנטמן הי"ד באדיבות המצלם ואביה דויטש/TPS

שלומי דימנטמן, אחיו של יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח בשבוע שעבר ביציאה מחומש, קורא היום (חמישי) בשם משפחת דימנטמן להצטרף לצעדה לחומש שתוביל המשפחה.

"אנו, משפחת דימנטמן, נתנחם בהשתתפות המונית בעלייה למקום הרצחו של בננו האהוב יהודה הי"ד בישיבת חומש", אמר. "אנו פונים לראשי המדינה והצבא לאפשר לכל מי שרוצה לנחמנו באבלנו הכבד לעלות עמנו לחומש".

היום, כאמור, תתקיים צעדה יחד עם בני משפחת דימנטמן ואלמנתו של יהודה הי"ד ובנם הקטן לעבר הישיבה בחומש.

הצעדה תצא בשעה 13:30 מהישוב שבי שומרון בו התגורר יהודה דימנטמן הי"ד. להערת המארגנים, כעשרת אלפים איש צפויים להשתתף בצעדה עם משפחת דימנטמן לעבר ישיבת חומש בה למד יהודה.

הצעדה תעבור גם במקום הפיגוע בו התחבאה חוליית המחבלים ומשם ביצעה את הירי לעבר הרכב בו הוא נסע. כאמור, בתום הצעדה תיערך אזכרה לזכרו של יהודה בהשתתפותם של רבנים, אישי ציבור וחברי כנסת רבים.

נזכיר כי אתמול בצהריים עוכב ראש ישיבת חומש הרב אלישמע הכהן בכניסה לירושלים. הרב הכהן עוכב במחסום חיזמא בחשד להפרת חוק ההתנתקות, אך שוחרר לאחר התערבותו של ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן.

מעצר זה מצטרף למידע שהגיע לישיבה ולפיו מיד בתום השבעה מתכוונת הממשלה להרוס את חומש ולהציב פלוגת מג"ב על מנת למנוע את חזרתם של התלמידים למקום.