חברי כנסת ואישי ציבור הצטרפו לצועדים לחומש

אלפים הגיעו מכל רחבי הארץ ועלו לחורבות חומש בקריאה לחזק את הישיבה שבמקום כחלק ממורשתו של יהודה דימנטמן הי"ד.

חברת הכנסת אורית סטרוק מתארת את ההתרגשות למראה האלפים הרבים שעולים בהרכבים משפחתיים מלאים עם ילדים קטנים בעגלות, על הכתפיים, מבוגרים וצעירים, "הנקודה של חומש נגעה בכל כך הרבה לבבות והיא חשובה לעם ישראל שאומר פה אמירה מאוד ברורה: אנחנו לא מוותרים על המקום הזה".

"אוי למי שייגע בישיבת חומש", אומרת סטרוק המשוכנעת שמראה האלפים עולים לחומש מגיע לחברי הממשלה. "בסופו של דבר רואים את כולנו ומבינים שמפה אסור לסגת. מי שייסוג מפה יקבע את עצמו בהיסטוריה של עם ישראל כממשיך דרכו של אריק שרון".

חבר הכנסת שמחה רוטמן מספר על ההמונים העולים, אנשי ציבור, רבנים ותומכים. "יש פה אמירה ציבורית חזקה מאוד, חומש צריכה להישאר. חומש היא התיקון לחטא ההתנתקות", הוא אומר ומזכיר כי החוק הראשון אותו העברה כנסת זו היה ביטול החוק האוסר כניסה לחומש. "הדבר הזה מונח לפתחו של יו"ר ועדת הכנסת (ח"כ ניר אורבך). זה מה שצריך להיות מקודם. חומש תחילה.

יגאל דילמוני, מנכ"ל מועצת יש"ע, רואה בעלייה ההמונית אמירה ציבורית לראש הממשלה ולחברי הממשלה כולה לפיה "את חומש צריך להחזיר, לתקן את העוולה ואת הטמטום שעשו כאן בגירוש ארבעת ישובי צפון השומרון וגוש קטיף. הישיבה בחומש קיימת כבר 15 שנה. זה הסטטוס קוו של המקום הזה, שלומדים פה תורה ועושים פה התיישבות. את הישיבה בחומש צריך לאשר, את הכביש שעולה לכאן לאבטח ולאפשר תנועה חופשית של יהודים בלב ארץ התנ"ך. זו הרוח הגדולה של האנשים שעולים בגשם בערפל ובקור לחזק את הישיבה בחומש".

דילמוני משוכנע גם הוא שהמראות מחומש מגיעים למקבלי ההחלטות. אין בו ספק שהרוח שמגיעה מהעם תחזק את המנהיגות להיות אמיצה ולתת תשובה ניצחת וציונית לטרור, "זה יתן להם את הכוח. הם יבינו שיש כאן אש גדולה שבוערת מלמטה".

אלחנן גלט, מנכ"ל ישיבות ואולפנות בני עקיבא, מתרשם אף הוא מאלפי התלמידים והתלמידות לצד בני משפחות רבות העולים אל ההר והדבר מעניק ביטחון לעתיד. "אני בטוח שגם מקבלי ההחלטות שומעים את הצעדים פה, אבל חשוב יותר שהקב"ה שומע את התפילות ואת הצעדים ומכין שלבים נוספים בגאולת עם ישראל בארצו. מי שנמצא כאן חוזר עם אמונה וביטחון שהכול מתקדם עם כל הקשיים למען עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל".

הרב דוד פנדל, ראש ישיבת ההסדר בשדרות, רואה בחומש מבחן, כהגדתו, לכל אוהבי ארץ ישראל ולממשלה. "פה אנחנו נשארים. לא יעלה על הדעת שיהרגו אדם גדול וקדוש כזה ויתנו פרס לטרור. בהפטרת השבוע אנחנו קוראים 'בדמייך חיים'. הקב"ה ירחץ את הדם ובמקומו ישים שמן של מלכות יהודה. הסנה בוער באש, יש התלהבות רבה שאיש לא יכבה אותה. גם אם נראה שהאש כבתה לרגע מיד לאחר מכן יש אש ענקית שאותה לא יצליחו לכבות. כולנו חומש. זו קריאה גדולה לקברניטי המדינה, תעמדו במילה, אל תעזו לגעת בתורה, אל תעזו לתת פרס לטרור".