מני בניש עם החיילים וההורים הנרגשים
מני בניש עם החיילים וההורים הנרגשיםצילום: יוני רייף/גדולים במדים

עשרה צעירים בעלי צרכים מיוחדים עלו הבוקר (ה') על מדים במסגרת שירותם ההתנדבותי ביחידת "סימון" בבסיס מצל״ח צריפין, במסגרת תוכנית ״גדולים במדים״, המשלבת 800 צעירים עם צרכים מיוחדים ב-60 בסיסי צה״ל.

היחידה בצריפין נפתחה לפני כשלוש שנים בזכות תרומתו האדיבה של איש העסקים מני בניש - קונסול הכבוד של גאורגיה בישראל, שאימץ את היחידה וקרא לה על שם אביו: סימון בניש ז"ל.

מני המשמש חבר נשיאות עמותת יד לילד המיוחד, מקדיש זמן ומשאבים רבים, למען שילובם של צעירים עם צרכים מיוחדים בצבא ובקהילה וגורם לחיבורים נוספים בין העמותה לקהילה העסקית, שמאמצים יחידות בתוכנית.

מני בניש, חבר נשיאות העמותה ומהתורמים הגדולים לתוכנית גדולים במדים: "אני יודע כמה קשה לוותר על החלום להיות שווה בין שווים, אני שמח שיש לי את הזכות להגשים לכם את החלום, ואני שמח ומתרגש להיות חלק מהדבר המופלא הזה".

יו"ר "גדולים במדים" סא"ל אריאל אלמוג: ''אני רוצה לבשר לכם שסגרנו עם יחידת 8200 לשלב את הטובים שבמתגייסים ביחידה הזו. זו בשורה חשובה המראה את החיבוק של צה"ל לחיילים שלנו".

באירוע נכחו המפקד שמשלב את הצעירים ביחידה רנ"ג שי מזרחי, קצינים בכירים, מנכ"ל העמותה מנדי בלניצקי ועוד. נשיא העמותה ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, ואלוף במילים גבי אופיר מסרו את ברכתם מרחוק.