כוחות הביטחון מפנים את חומש ישיבת חומש

כוחות משטרה, מג"ב וצבא החלו הבוקר (שישי) להרוס את בתי המשפחות, ומבנים נוספים ביישוב חומש שהוקמו בשבועות האחרונים.

הכוחות החלו בהרס שני בתי משפחות ביישוב, מבנה המשמש כפנימייה לבחורי הישיבה ואת עוקב המים שסיפק מים לתלמידי הישיבה. לפי שעה הכוחות לא נוגעים בישיבה עצמה.

מישיבת חומש נמסר "פרס לטרור. אין מילים. לצערנו אנו רואים כי ממשלת ישראל החליטה בעקבות הפיגוע בו נרצח יהודה דימטמן הי"ד, להוריד את הישיבה בחומש, המחבלים משיגים את מטרתם באמצעות קבלן הביצוע - ממשלת ישראל".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב בחריפות להרס הבתים בחומש: "בנט וגנץ - בזכותכם המחבלים רוקדים עם בקלוואות והיהודים בוכים. עוד לא הרסתם את בתי המחבלים שרצחו את יהודה דימנטמן, עוד לא התייבש הדם של יהודה - וכבר הבוקר הרסתם בתים בחומש.

דגן פנה לראש הממשלה: ''אנו דורשים ממך - לא להריסה, כן לבניית ארץ ישראל אנו דורשים ממך להורות מיד לעצור את הריסת הבתים בחומש ולאשר את בניית הישיבה והישוב מחדש. אל תיתן פרס לטרור".

ראש מועצת שומרון רמז להמשך המחאה המתוכננת: "הרבבות שצעדו אתמול בשומרון יצטרכו יצעדו באלפי רבבה לירושלים. עם ישראל לא יוותר".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה להריסות בחומש: "בנט נותן פרס לרוצחים ורימה משפחה שכולה ואת עם ישראל כולו. ההריסות בחומש הם תמונת ניצחון לרוצחים, המסמנים וי בידיהם והולכים לכלא בתחושת ניצחון. הדברים חמורים שבעתיים שבנט הבטיח למשפחה השכולה שיפעל נגד ההריסה בחומש. אם בנט לא מסוגל למנוע את ההרס, הוא אפילו לא ראוי להיות רה"מ אפילו דקה אחת".

ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיב: ''בנחישות וברגישות. ככה הגיעו חברי הכנסת והשרים של ימינה למשפחתו של יהודה דימנטמן הי"ד. ‏נתנו לעם ישראל להתרגש מהעוצמות בחומש והבוקר החלו בהרס. ‏תחושה של דז'ה וו. ‏לרע"ם זה לא היה קורה''.

תגובת מועצת יש״ע להרס בחומש: ''ההרס הבוקר נותן רוח גבית למחבלים שרוצים לפגוע בנו. אנחנו דורשים מהממשלה לא לתת יד לחרפה הזו ולשנות מיד את המדיניות. ידעו כולם שבמשך 15 שנה מאז הגירוש, לימוד התורה בישיבה לא פסק. הרס הבתים לא יעצור את המתיישבים, נמשיך לפעול להסדרת הישיבה ולחיזוק המקום''.

פינוי המשפחה בחומש

אלפים הגיעו אתמול באוטובוסים לצפון השומרון וקיימו עצרת במלאת שבוע להירצחו בפיגוע הירי של תלמיד הישיבה יהודה דימנטמן.

לפי הערכות, יותר מ-15,000 בני אדם השתתפו באזכרה בזירת הפיגוע. המשפחה השכולה נשאה דברים ודרשה מהממשלה שלא לפנות את הישיבה בחומש ולהסדירה.

אלמנתו של יהודה, אתיה, הובילה את המוני הצועדים. "ככל שיש פה יותר אנשים ויותר גשם זה יותר מאתגר וקשה לנו, יהודה יותר שמח. ברור לי", אמרה האלמנה.

"אנחנו מזמינים את כל עם ישראל, את כל מי שלא הגיע או שהתחרט שלא הגיע, מוזמנים לצעוד איתנו בלב או להגיע לכאן מחר או מחרתיים", הוסיפה אתיה. "נחזור לכל המקומות, כמו שיהודה חלם, וכל עם ישראל חלם וחולם, גם אם הוא לא מרגיש את זה".

שלומי דימנטמן, אחיו של יהודה, קרא מוקדם יותר לציבור להצטרף. "אנחנו נתנחם בהשתתפות המונית בעלייה למקום הירצחו של בננו האהוב יהודה ז"ל בישיבת חומש. אנחנו פונים לראשי המדינה והצבא לאפשר לכל מי שרוצה לנחמנו באבלנו הכבד לעלות עמנו לחומש", אמר האח.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר "העם מצביע ברגליים, העם רוצה את חומש בנויה, העם רוצה את ישיבת חומש מוסדרת, העם רוצה תשובה ציונית ונחושה לטרור, גם ביטחונית וגם אזרחית".

דגן הוסיף כי "עם ישראל כולו אחרי שבוע קשה מאוד ויחד עם המשפחה היקרה, משפחת דימנטמן, באנו לתת לעם הזה תקווה של התיישבות, של ציונות, של החזרת הכבוד הלאומי והביטחון הלאומי, ואנחנו אומרים לממשלה, הורידו את ידיכם מחומש".