דגלי חמאס
דגלי חמאס צילום: Jamal Awad/Flash90

מנהיג חמאס, איסמאעיל הניה, מאיים לחטוף חיילי צה"ל נוספים כדי לאלץ את ישראל לשחרר אסירים ביטחוניים המרצים עונשי מאסר בבתי הכלא הישראליים.

בראיון לערוץ "אל-שורוק" (שישי) אמר הניה, כי חמאס מוכנה למו"מ בלתי ישיר בחסות מצרית כדי להגיע לעסקת חליפין (שתביא לשחרור אסירים ביטחוניים פלסטינים בתמורה להחזרת חללי צה"ל ונעדרים), אך טען, כי קיימת סחבת מצד ישראל שאינה נענית לדרישות חמאס.

"אסירי הכיבוש הנמצאים בידי גדודי אל-קסאם לא יראו את (אור) השמש אלא אם יראו אותו אסירינו", אמר הניה. "הזרועות של (ארגוני) המאבק יפעלו בכל מקום ובכל דרך כדי לתפוס בשבי (חיילים) נוספים על מנת להביא לשחרור אסירינו".

עוד אמר הניה, כי חמאס מתנגדת לכל הסכם עם ישראל בין אם מדובר בהסכם מדיני או ביטחוני שכן ההסכמים האלה פוגעים בעם הפלסטיני ומחזקים את ההגמוניה הזרה באזור הערבי.

את הנורמליזציה בין מדינות ערביות לבין ישראל כינה הניה סכין מורעלת בגבו של העם הפלסטיני וציין שהיא דבר רע שמשרת רק את ישראל.

לדברי הניה, ישראל סבורה שבאמצעות המצור היא יכולה לשבור את הרצון של העם הפלסטיני ותוכל להשיג פירות מדיניים, אבל היא לא תצליח להשיג יעד זה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו