אורי אלון. שוב בבירה
אורי אלון. שוב בבירהצילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

רגע לפני הדרבי הירושלמי השני העונה בליגת העל בכדורגל שיתקיים הערב באצטדיון טדי שבבירה, הודיעה הפועל ירושלים על חיזוק כלכלי בדמותו של לא אחר מאשר אורי אלון.

איש העסקים הישראלי עמד עד לפני שלוש שנים בראשות קבוצת משקיעים שרכשה 90% מהבעלות על מועדון הכדורסל של הפועל ירושלים, כאשר שנתיים מאז עמד בראשה זכה עם הקבוצה באליפות היסטורית ושנתיים אחר כך עשה זאת שוב.

את קבוצת הכדורסל מהבירה עזב אלון ב-2018, וכעת הוא שב אל הספורט הירושלמי רק שהפעם כתומך של מועדון הכדורגל האדום מהבירה - הפועל ירושלים שעלתה לליגת העל השנה אחרי 21 שנים.

על פי הודעת המועדון האדום מהבירה, "אלון יתרום לקבוצת האוהדים סכום כסף משמעותי - אשר יאפשר להתחזק בחלון ההעברות הקרוב, לשמור על יציבות כלכלית ולפתח תוכניות נוספות".

הצטרפותו של אלון, ירושלמי במקורו, להפועל ירושלים עשויה לעזור לה לשרוד בליגת העל על אף מיקומה בטבלת הליגה.

אורי אלון אמר עם ההצטרפות חזרה לספורט הירושלמי: "אני שמח על ההזדמנות לחזק את המועדון שאני אוהב, מהעיר בה גדלתי. אני מקווה ששיתוף הפעולה שלי יתן לקבוצה דחיפה בהמשך דרכה בליגה הבכירה, והצלחות נוספות בשנים הקרובות. יאללה הפועל!".

מנכ״ל הפועל ירושלים, אורי שרצקי ברך על ההצטרפות של אלון ואמר: "כיף לראות איך אנחנו מצליחים לרתום סביבנו את כל מי שאוהב באמת את המועדון, ומבין איזו עבודה יוצאת דופן נעשית כאן - יום יום ושעה שעה. אורי אלון עוקב אחרינו מקרוב מאד בשנים האחרונות, ואני באמת שמח ומתרגש מהעובדה שהוא החליט להצטרף היום למעגל התומכים בנו. כולנו מקווים שזו תחילתה של ידידות נפלאה".