בחורי הישיבה בחומש
בחורי הישיבה בחומש צילום: ישיבת חומש

במערכת הביטחון מציעים, ביוזמת שר הביטחון בני גנץ, להעתיק את ישיבת חומש ליישוב אביתר ובכך בעצם ליישב אותו באזרחים לראשונה, כך דווח בחדשות 12.

בישיבת חומש דחו את ההצעה ואמרו שכלל לא קיבלו פנייה: "לא נעזוב את חומש לעולם. לא ננהל משא ומתן על נסיגה מחומש, ולא נעשתה כל פניה כזו, ואם הייתה נעשית פניה שכזו היא הייתה נדחית מיד. חזרנו לחומש כדי לתקן את עוול ואת חרפת הגרוש".

עוד הוסיפו, "לא ניתן פרס לטרור, עצם הדיבורים על עקירה ונסיגה מחומש לאחר 15 שנות התיישבות - הם פרס לטרור, שלא יקרה".

"נשמח לדבר עם כל גורם על איך להמשיך את קיום הישיבה בחומש ועל מתן פתרונות להמשך הישיבה בחומש. מזמינים את כולם להמשיך ולהגיע לבקר בישיבה וביישוב, מודים למאות שהגיעו מתחילת השבוע לחזק את הישיבה וערוכים לקבל את ההמונים שצפויים להגיע בהמשך השבוע לישיבה", הוסיפו בישיבת חומש.

תנועת נחלה הגיבה, "דוחים בכל תוקף את נסיונו של בני גנץ לבצע מחטף ולהרוס את ישיבת חומש
ישיבת חומש לא תעבור לאביתר אלא תמשיך ותתקיים בחומש לעד. ישיבת חומש תמשיך ותתקיים בחומש כולל בנייה מחדש של בתי המשפחות שנהרסו ביום שישי האחרון".

"במקביל וללא קשר שר הביטחון צריך לאשר לאלתר ובאופן מיידי את הקמת הישיבה באביתר כפי המתווה שחתמה עליו הממשלה לפני חצי שנה", אמרו בנחלה.

אביו של יהודה דימנטמן שנרצח בפיגוע הירי לפני למעלה משבוע בחומש קרא לדרג המדיני ליישב את המקום.

לאחר תפיסת הרוצחים אמר האב השכול "התבשרנו מהשב"כ שברוך השם תפסו את הרוצחים של יהודה - זה מאוד חשוב, זאת הרתעה, כי אם יגיעו אליהם זה עשוי להרתיע אותם מלבצע את הרצח הבא. תודה לכוחות הביטחון ולממשלה.

"באבל הפרטי שלנו זה נחמה פעוטה, זה לא יחזיר אלינו את יהודה. הוא נרצח בדם קר. הצוואה היא שאנחנו רוצים שהיישוב הזה יוסדר, שהישיבה תוסדר ושהצבא יאבטח אותה - אחרת קורבן העולה התמים הזה היה לשווא. אם חס וחלילה ימשיכו כסדרם להרוס את מה שהחלוצים האלה בונים, זה יהיה ניצחון לטרור וזה ההפך מהרתעה.

אמא של המחבל תגיד שזה שווה שהוא יישב כמה שנים בכלא, העיקר שהשפילו את היהודים. הם רצו להרוס ולגרש, והנקמה תהיה שדווקא נבנה שם והם יראו שהעסק הזה לא משתלם, זאת הנקמה של יהודה. את יהודה לא יחזירו אלינו, אבל אם נראה שהטרגדיה שעברנו תסגור את הסיפור הזה ותהיה ישיבה משגשגת, בזה נתנחם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו