לא קל להיות לבד. במיוחד כשאת או אתה נמצאים כבר יותר מדי זמן במצב הזה. זה לא קל וזה יכול גם להיות קשה. במצב כזה צריך לגייס את הכוחות ולחפש את מקורות האמונה שלי בעצמי.

ברצוני להציע לכם פה כמה רעיונות לחיזוק, להתעודדות ולמציאת תקווה.

נסו לראות את ההתמודדות הזו עם הלבד, בראיה רחבה יותר, כמבחן ליכולת ההתמודדות שלכם בחיים. גם לאחר שבעזרת השם תתחתנו, יהיו לכם עוד הרבה התמודדויות בחיים ואתם צריכים לעמוד בהן בהצלחה. נסו להתרחק קצת מהבעיה הנוכחית הכואבת ולשאול את עצמכם איך אתם מגיבים למצב הזה מתוך עוצמה ולא מתוך דכדוך או חולשה. כאשר יש לאדם כוחות, הוא יכול לעסוק בבעיה שלו עצמה והוא משקיע פחות כוחות ב"רעשי הרקע" ותופעות הלוואי שלה.

חפשו תקווה, גלו תקווה!

קראו ספרים על דמויות מעוררות תקווה. התעניינו איך אנשים התנהגו בשעת משבר. קחו למשל את יו"ר הסוכנות היהודית והשר לשעבר, נתן שרנסקי. בגלל שבחר להיות ציוני, הוא בילה אחת עשרה שנים מחייו בכלא בסיביר. הוא לא נכנע למשטר הסובייטי אלא האמין שהוא ינצח אותו והסתכל בגדלות רוח על מצבו. הוא ראה לפניו תמיד את העתיד ולא התכופף לקשיי היום יום גם כשהיה בצינוק. הוא תמיד האמין שינצח.

קראו ספרים על התמודדיות בחיים. קראתי פעם ספר מעורר מחשבה והשראה על מחלת הסרטן, "אהבה רפואה וניסים", מאת ד"ר ברני סיגל. מספר זה למדתי איך נכון להתייחס למשברים בחיים.

סיגל היה אונקולוג והוא התבונן בחולים שמגיעים אליו לטיפול. הוא הבחין כי הם נחלקים לשלוש קבוצות.

כ15-20% מהחולים, פשוט רוצים למות. לא טוב להם בחיים ולפי השקפתם, אין להם כל כך הרבה מה להפסיד אם ימותו. המחלה פשוט יצרה להם פתרון מושלם לבעיה.

כ60-70% מהחולים הם "בסדר". הם לא התנגדו לרופאים אך גם לא יצאו מגדרם כדי להתרפא. אצלם, שיעורי ההתרפאות דומים למה שהרופאים חזו.

בקבוצה השלישית נמצאים כ15-20% מהחולים והם חולי סרטן יוצאי דופן (חסי"ד). חולים אלה לוקחים את גורלם בידיהם והם מסרבים להתנהג על פי התחזיות. הם נלחמים. הם מחפשים דרכים יצירתיות להתרפא והם גם מתרפאים או מאריכים ימים בניגוד לתחזיות הרופאים.

רווקות אינה מחלה ואתם אינכם נמצאים בסכנת חיים, אך אנו יכולים ללמוד מהדרך שמציג ד"ר סיגל, לכל תחום התמודדות בחיים.

איננו יודעים מהו העתיד, אך אנו יכולים לפתח גישה חיובית ביחס לדבר הלא ידוע הזה, שאנו מרגישים אותו, שנקרא בשם "עתיד". אנו יכולים להתייחס לעתיד שלנו בתקווה, באופטימיות ולהאמין שנצליח במשימה שלנו בחיים. המשימה הגדולה שלכם עכשיו היא להתחתן ואם תתייחסו אליה באופטימיות ובאמונה, כבר תחושו טוב יותר, אמנם, אין בכך די.

יש לתרגם את האמונה והתקווה למעשים ופעולות נכונות שיש לעשות על מנת להצליח במשימה. את הפעולות הנכונות תוכלו ללמוד ולתרגל בכל התכנים שמחכים לכם בפרויקט 252, אך קודמת לכך האמונה והבטחון שלכם בעתיד טוב יותר. מקור האמונה והתקווה שלנו הוא הקדוש ברוך הוא וכמו שנאמר פעמיים בפסוק: קוה אל השם חזק ויאמץ לבך, וקוה אל השם.

ולכן, צאו לדייטים, היו פעילים ויוזמים, ואם צריך, לכו לאימון או לטיפול. אל תשאירו את גורלכם בידי אחרים!

אליחן אמיתי הוא עובד סוציאלי קליני ומטפל מיני מנבחרת המאמנים של פרויקט 252 המיזם המוביל בציבור הדתי להדרכת רווקים ורווקות לקראת מציאת זוגיות.

עדיין לא מנויים לפרויקט 252? הצטרפו בקלות בלחיצה כאן>>>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו