נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, אומר כי הקונסוליה האמריקנית חייבת להיפתח בירושלים המזרחית מבלי להתחשב בשאלה אם ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט מסכים או מתנגד לכך.

אמש אמר רה"מ בנט בראיון לכאן ב' בנוגע לכוונה האמריקנית לפתוח קונסוליה במזרח ירושלים: "אני הבהרתי בצורה מאוד חדה אבל לא בצורה עימותית שלישראל יש בירה, קוראים לה ירושלים, היא רק הבירה של מדינת ישראל. היא לא הבירה של עוד מדינה. לכן אין מקום לקונסוליה פלסטינית בירושלים".

בראיון "עוודה" (שלישי) אבו רודיינה כי דברי בנט הם מסר המופנה לממשל האמריקני שהודיע על כוונתו לפתוח מחדש את הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, וכי הרשות הפלסטינית רואה בירושלים המזרחית חלק מהאדמה שנכבשה ב-1967 וזאת בהסתמך על החלטות האו"ם.

לדבריו, רה"מ בנט חוזר ואומר מדי יום שהוא אינו מוכן לכונן שלום ואינו מחפש להשיג ביטחון ויציבות ודבריו אמש יובילו להמשך מצב המתיחות באזור.

אבו רודיינה הדגיש, כי ירושלים המזרחית אינה עיר רגילה, אלא היא עיר הבירה של מדינת פלסטין ואסור לפגוע בה בהיותה עיר פלסטינית ערבית, ובלעדיה לא יכון שלום.

בנוגע לכינוס הקרוב של המועצה המרכזית של אש"ף בחודש ינואר אמר אבו רודיינה, כי ההחלטות שתתקבלנה תבהרנה שאין ויתור פלסטיני על ירושלים המזרחית, עקרונות היסוד הלאומיים והעמדה לפיה ההתנחלויות אינן חוקיות.

הוא הדגיש, כי ישראל משחקת באש ולא לא תשיג ביטחון ויציבות כל עוד היא אינה מיישמת את החלטות המוסדות הבינלאומיים, כיוון שפלסטין היא אדמה פלסטינית ערבית וזכותו של העם הפלסטיני להקים בה מדינה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו