מסתנן עם תעודת 'גיור אקספרס'
מסתנן עם תעודת 'גיור אקספרס' צילום: דוברות

ארגון חותם, הציב היום (שלישי) בדרום ת"א את דוכן "גיור אקספרס" במחאה על רפורמת הגיור.

בדוכן "גיירו" כביכול הרכב הדיינים שהתחפש לשרים כהנא, קריב וליברמן את מסתנני דרום ת"א, ב'גיור אקספרס' כשכל מסתנן קיבל באופן מהיר תעודת גיור המאשרת כי הם גויירו ב'גיורי כהנא'.

מנכ"ל חותם עמיטל בראלי הסביר את אופן המחאה: "מתן כהנא וגלעד קריב מעוניינים לפתוח דוכני גיור, לגיור המוני של כל הבא ליד, כולל עובדים זרים, מסתננים ושוהים בלתי חוקיים. הדבר יביא לנישואי תערובת במדינת ישראל בקנה מידה קטסטרופלי. ברגע שמתגיירים אלו ירשמו כיהודים, בגיורי כהנא, לא ניתן יהיה לדעת מי עבר גיור אמיתי והוא גר צדק, לעומת מי שעבר גיורי אינסטנט בגיורי כהנא, כל מי שלא ירצה להתבולל, יצטרך להתחתן ע"פ ספרי יוחסין, הנקיים מגיורי כהנא".

"היום הגענו להמחיש איך מתווה הגיורים של כהנא וקריב הולכים לפעול. אנו נעשה הכל בכדי לעצור את הרפורמה בגיור, גיור אמיתי הוא התחברות אמיתית לעם ישראל, למורשתו ולתורתו, ולא דרך קצרה למסתננים ומבקשי עבודה להתאזרח בישראל", הוסיף בראלי.

הפעילות של ארגון חותם, היא חלק ממאבק הארגון במתווה הגיור של השר כהנא. בארגון חותם פירסמו חוברת מפורטת, המסבירה את הסכנות שממתווה הגיור החדש. בתחילה, עוסקים בארגון חותם בשאלה 'מה מתן כהנא רוצה לעשות'? לדבריהם, "ההצעה של כהנא מעניקה את סמכות הגיור הממלכתי, על כל משמעויותיו, לבתי דין בהם ישמשו כל רב אזורי או רב ישוב. סמכותו של בית הדין החדש לא תהיה רק לתושבי הרשות המקומית שממנה מגיעים הרבנים, אלא הם יוכלו להקים דוכן- גיור לכל אחד שיבוא, מכל כצוות הארץ".

עוד נכתב בחוברת כי "האם היינו מוכנים לקבל שכל פקיד זוטר במס הכנסה יקבע את מדיניות המס של מדינת ישראל?, האם הגיוני שכל מ"פ בצבא יוכל להחליט על המדיניות הביטחונית של מדינת ישראל? האם בסמכות כל רופא במרפאה מקומית לקבוע בשאלה האם יש לחסן את אזרחי המדינה בחיסון נגד קורונה?" תהו בארגון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו