אורן הניג
אורן הניג ערוץ 7

כבוד ח"כ בצלאל סמוטריץ.

כמי שוודאי חשובה לו הזהות היהודית של המדינה וכמי שמבין את החשיבות של ממסד הרבנות הראשית - לקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ומשמש כבריח התיכון מול אלו הרוצים לפרק את מדינת ישראל ולהופכה למדינת כל אזרחיה, ברצוני לעמוד על טעות ביחסך למינוי הרב בניהו ברונר לתפקיד ראש מערך הגיור, האם הוא מינו ראוי או לא ראוי.

כדי לברר את היחס למינוי אפתח ברשותך את התמונה הרחבה.

כידוע, השר לשירותי דת מתן כהנא בא ליישם הלכה למעשה את האג'נדה של ארגון צהר שבראשו עומד הרב דוד סתיו. גלוי וידוע, שכל פועלו של כהנא ברפורמת הכשרות וברפורמת הגיור - הוא להעניק לרבני הערים את הכוח, קרי; לתת לשני הפרויקטים המרכזיים של הרב סתיו, "צהר פיקוח מזון" ו"גיור כהלכה", את הכח ואת הסמכות הבלעדית.

בצלאל, כפי שגם אתה יודע היטב, וכך גם כתבת שחור על גבי לבן בנייר העמדה שפרסמת לציבור, המהלכים הללו של כהנא, באים בגלוי לפרק את הרבנות הראשית לישראל מכוחה. כמו כן, על פי החשש שנראה כעת סביר מאוד, הרפורמות הללו מובילות למסלול שסופו תהליך הכרה בכשרות רפורמית וגיור רפורמי, חלילה וחס.

בנוסף, אם רפורמת הגיור תקרום עור וגידים הרי שהיא תביא לקרע בעם ישראל שלא היה כדוגמתו מאז ימי בית שני. ספרי יוחסין יהיו דבר שבשגרה, והאחדות תיעדר ממדינת היהודים.

צריך לומר בקול רם וברור: כל מהלך המינוי של הרב ברונר נועד כדי לבצע את רפורמת הגיור ולהוציאה מהכוח אל הפועל. הרב ברונר נכנס לתפקידו או בכוונת מכוון לפרק את הרבנות הראשית לישראל מכוחה, או מתוך חוסר הבנה גמור למתרחש סביבו ולמהלך שתוצאותיו הם פירוק הדת מהמדינה.

נקודה נוספת: האם יעלה על הדעת שקבוצת רבנים קטנה תפעל כנגד רובם ככולם של רבני ישראל והעולם היהודי, ובראשם מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א מכל העדות והחוגים? הרי עוסקים אנו בסוגייה הרלוונטית לכלל ישראל כולו ולא למיעוט כזה או אחר.

הרי זה שקוף, שהרפורמות הללו נדחפות בעוצמה ומקבלות הגנה מלאה מנציגי האחים המוסלמים מחד ומאידך מהתנועות הרפורמיות שצוהלות בימים אלו למול מהלכיו של השר כהנא.

ומי מכשיר את השרץ? מינויו של הרב ברונר לתפקיד ראש מערך הגיור, מינוי שיוביל את כולנו להכרעה דרמטית על אופיה של המדינה.

בצלאל, במציאות זו, חייבים להכריע בין אויב או אוהב. האם ניתן להגדיר "ראוי" מי שבפועל נותן יד למהלך שהולך לקרוע את תורת ישראל ועם ישראל ולפרק את המוסד הקדוש שנוסד על ידי מרן הראי"ה קוק זצ"ל? מה בדיוק "ראוי" בזה?

יתרה מזאת, הציבור הדתי לאומי, שמדינת ישראל כל כך חשובה לו ומהווה עבורו אבן יסוד בעולמו הרוחני - צריך לזעוק לשמים כנגד אלו שבאים מקרבו ומרוקנים את הדת מהמדינה. ציבור קדוש זה צריך לשפוט את המציאות לפי הערכים והפעולות שהוא מאמין בהם ולא לפי השיקול של "מי גדל איתי יחד בבני עקיבא" ולמי יש כיפה. הגיע זמן לבלום את המבקשים להרוס הכל. לבלום בכל הכוח.

הכותב הוא מנכ"ל מרכז ליב"ה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו