בני גנץ ואבו מאזן
בני גנץ ואבו מאזן צילום: אבשלום שושני - פלאש 90

שר הביטחון בני גנץ נפגש הערב (שלישי) עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אותו אירח בביתו בראש העין.

בפגישה נטל חלק גם מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף רסאן עליאן ומהצד הפלסטיני השר לנושאים אזרחיים ברשות הפלסטינית חסיין א-שייח וראש שירותי הביטחון הפלסטינים מאג'ד פארג'.

המפגש היה מתואם באופן מלא עם לשכת ראש הממשלה ועם ראש הממשלה נפתלי בנט עצמו ועסק על פי גורמים בלשכת גנץ בעניינים ביטחוניים וכלכליים. הוא ארך כשעתיים וחצי וחולק לשני חלקים - אחד התקיים בפורום נרחב והשני בארבע עיניים בין שר הביטחון ואבו מאזן.

מדובר בפעם הראשונה בה אבו מאזן מגיע בפומבי לשטח ישראל מאז הלווייתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ב-2016.

מלשכת גנץ נמסר: "השניים דנו בסוגיות הביטחוניות והאזרחיות השונות שעל הפרק. שר הביטחון, עידכן את יו"ר הרשות הפלסטינית, כי בכוונתו להמשיך לקדם צעדים בוני אמון בתחום הכלכלי והאזרחי, כפי שסוכם בפגישתם הקודמת".

"שר הביטחון הדגיש את האינטרס המשותף בחיזוק התיאום הביטחוני והשמירה על היציבות הביטחונית, ומניעת טרור ואלימות", נמסר.

מהליכוד נמסר בתגובה: ״הממשלה הישראלית-פלסטינית של בנט מחזירה את אבו מאזן והפלסטינים לסדר היום. ויתורים מסוכנים לביטחון ישראל הם רק עניין של זמן. ממשלת בנט-סער-לפיד מסוכנת לישראל״.

מפלגת הציונות הדתית מסרה, "עשר שנים שהימין הצליח להפוך את אבו-מאזן ללא רלוונטי ולפרסונה נון-גרטה בעולם ולהוריד מסדר היום את שיח חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בלב ליבה של ארץ ישראל".

"בנט וממשלת השמאל שלו מחזירים את אוסלו אל השולחן ואת אבו-מאזן למרכז הבמה. בנט, רע ליהודים", לשון תגובת המפלגה.

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו מסר: "שר הביטחון מוכרח להסביר לציבור מהי באמת מטרת הפגישות שלו עם מכחיש השואה, האיש המושחת והגנב אבו מאזן. לא רק ששר הביטחון הפסיק בעקיפין את קיזוז משכורות המחבלים, נמנע מהריסת בתי מחבלים ומאפשר בנייה פלסטינית פרועה בשטחי C תוך החרבת יישובים יהודיים, כעת הוא מארח בביתו את ראש הנחש שהפך את רצח היהודים לאקזיט הפלסטיני עם המשכורות שהוא מחלק למחבלים. איזו שפלות רוח".

ממחאת הקו האדום נמסר, "ממשלת בנטלפידגנץ איבדה את זה סופית, לאן עוד נוליך את הבושה והחרפה, במקום לעצור את הארכי טרוריסט אבו מאזן הוא נכנס לביתו של שר הבטחון במדינת ישראל, בבוקר משלם למשפחות מחבלים ובלילה מתארח אצל שר הבטחון. המשימה שלנו היא אחת - להחליף את הממשלה הזו וכמה שיותר מהר".