המשפיעים של ישראל
המשפיעים של ישראל צילום: מירי שמעונוביץ - לע''מ

סגן שר החוץ עידן רול (יש עתיד) מוביל דרך משרד החוץ קבוצת משפיעני ומשפיעניות רשת שישתמשו בפלטפורמה שהם בנו כדי לקדם הסברה למדינת ישראל ברשתות החברתיות.

אלא, מתוך 18 המשפיענים שייצגו את ישראל ברשתות לא נבחר אפילו משפיען דתי או חרדי אחד - אוכלוסייה שמהווה יותר מ-20% מאזרחי מדינת ישראל היהודים. למשפיענים הדתיים היכולת לייצג בצורה אותנטית את מדינת ישראל בהקשר הדתי שלה וגם בעוד נושאים.

אל הפרויקט שקיבל את השם "המשפיעים של ישראל" נבחרו לייצג את המדינה ברשתות בלוגרים, כוכבי טיקטוק, אינסטגרם, פייסבוק וטוויטר.

מי שנבחרו לפרויקט הם: אור אלקיים, אביתר עוזרי, אורין ג'ולי, אשלי וקסמן בקשי, עדיאל כהן, גיא רבי (Cool Chemistry Guy), אייל ברקובר, אנג'ל ברנס, שי בר, יעל דרעי, אלירן בן יאיר, דניאל בראון, אלכס קורוטייב, עמית מזרחי, ענבל רז, יסמין עומרי, אורי נוביק וליאל אלי.

כל אחד מהם מחזיק בעשרות ומאות אלפי עוקבים, ובמצטבר הם מגיעים לחשיפה של כ-30 מיליון עוקבים ברשתות החברתיות. המשפיעים עוברים במשרד החוץ הכשרה שתעניק להם את הכלים לענות לתגובות אנטישמיות שהם מקבלים וכיצד להשתמש בשיטות הנכונות בדיונים על ישראל.

בלשכתו של סגן השר עידן רול סירבו להגיב לכתבה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7