עו"ד אילן בומבך
עו"ד אילן בומבך צילום: שלומי יוסף

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק סכום גבוה וחסר תקדים של מיליון שקלים בתביעת לשון הרע שהגיש הקבלן רמי חסון נגד עיריית חדרה והעומד בראשה צבי גנדלמן. כמו כן נפסק סך נוסף של 250 אלף שח בגין החזר שכ״ט עו״ד והוצאות.

חסון, תבע באמצעות עורך דינו אילן בומבך, את העירייה לאחר שטען כי בעקבות סכסוך שלח גנדלמן את מנכ"ל העירייה להגיש נגדו תלונה במשטרה ודוברות העירייה הוציאה נגדו הודעה על כך לעיתונות.

התביעה הוגשה על סך של עשרה מיליון שקלים וחלקים ממנה נדחו, אך השופט חננאל שרעבי, קבע כי ההודעה שיצאה מטעם הדוברות כללה עובדות מסולפות שהוכנסו אליה בזדון ובמטרה לפגוע בחסון והיה בה כדי להוציא את דיבתו.

לפסק הדין לחצו כאן

עוד קבע השופט שראש העיר גנדלמן אישר את נוסח ההודעות שהופצו. עם זאת, הוחלט שלגנדלמן יש חסינות ברמה האישית ולכן לא יחוייב אישית אלא קופת העירייה תישא בתשלום.

השופט קבע בפסק הדין כי העירייה תצטרך לשלם לקבלן מיליון שקלים בתוך 30 יום, וכל יום איחור יגרור הפרשי ריבית והצמדה.

הוא חייב את התובעים (רמי חסון והחברה שבבעלותו) לשאת בהוצאות המשפט של גנדלמן בסך של 55 אלף שח אך מנגד את העירייה לשאת בהוצאות התובעים ביחד של 10% מסכום הפיצויים שנפסק בפועל ובנוסף בשכר טרחה לפרקליטיו של חסון בסכום של 230 אלף שקלים.

עו"ד אילן בומבך הביע שביעות רצון מההחלטה. "לאחר שזכינו בפסק דין קודם בסך של כ-13.5 מיליון שקלים בגין התנהלותם החמורה של עיריית חדרה וראש העיר בנוגע להסכמים שנחתמו עם רמי חסון, מציב ביהמ"ש המחוזי רף חדש לפיצוי בגין תביעת דיבה על הודעת דוברות שקרית שמוציאה עירייה ביודעין. זה הסכום הגבוה ביותר שנפסק בארץ על תביעת דיבה. ביהמש מציב כאן תג מחיר משמעותי לשמו הטוב של אדם וראוי שפסיקה זו תאומץ על ידי כלל השופטים".

בעיריית חדרה אמרו: "מדובר בתביעה שהוגשה על סך של כ-10 מיליון שקלים כאשר בית המשפט דחה את מרביתה ולמעשה דחה 90% ממנה. בית המשפט גם דחה את התביעה האישית נגד ראש העיר וחייב את התובעת ב-50,000 שקלים הוצאות למר גנדלמן".

"בית המשפט דחה את מרבית עילות התביעה, 5 במספר וקיבל חלקית רק שתיים מהן. על אף כל האמור חיוב העיריה בסכום של למעלה ממליון שקלים, שהם כספי ציבור, מחייב לימוד ובדיקה מעמיקים של פסק הדין והעירייה שוקלת לערער על פסק הדין", נמסר מהעירייה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו