יותם זמרי
יותם זמרי צילום: שלומי יוסף

הסאטיריקן ומגיש הרדיו יותם זמרי טען היום (שישי) כי מפקדת גלי צה"ל גלית אלטשטיין הורתה לעצור את שידור התוכנית ''סטטוס קוו'' בגלל שהושמעו בה בדיחות על התחנה הצבאית.

זמרי סיפר בטוויטר: "אתמול השתתפתי בתוכנית האחרונה של סטטוס קוו בגלי צה"ל. עזבתי שם לפני שנים אבל הזמינו לתוכנית האחרונה, עשרים דקות לסוף התוכנית מפקדת גלי צה"ל התקשרה וביקשה להוריד את התוכנית באמצע"

"למה? ובכן היו שם בדיחות פרועות וסרות טעם בעיני, אבל הסיבה האמיתית, ירדנו עליה ועל גלי צה"ל. פלורליזם", ביקר זמרי.

עיתונאי "ידיעות אחרונות" עינב שיף הגיב: "להוריד תוכנית סאטירה זה בסדר. להפסיק את התוכנית האחרונה תוך כדי שידור זה ביזיון. לעשות את זה כשהמנהלת היא ממלאת מקום ועוד במסגרת תהליך שהוא הכל מלבד מנהל תקין - זה כבר באמת סאטירה על 'ביבי הלך, חופש הביטוי ניצל'".

מגלי צה״ל נמסר: "מ״מ מפקדת גלי צה״ל פרסמה עם כניסתה לתפקיד הנחיה לפיה ׳אין לעשות שימוש במיקרופון הציבורי של גלצ לצורכי דיון בענייני התחנה ו/ או לניהול מאבקים - אישיים או תחנתיים׳. מאחר וההנחיה הופרה ע״י מגישי התכנית שוב ושוב ובאופן בוטה הורתה מפקדת גלי צה״ל לסיים את השידור".

בתוך כך, עיתונאי "ידיעות אחרונות" נחום ברנע מעריך שגלי צה"ל תמשיך לפעול במתכונתה הנוכחית עוד זמן רב. ברנע כתב היום (שישי) כי "גנץ וכוכבי החליטו לפטור את הצבא מהאחריות לתחנת הרדיו. הערבוב בין צבא לרדיו לא טוב לצה"ל ולא טוב לתקשורת: הדבר הזה מוסכם היום על כל מי שעוסק בנושא, חוץ מכמה פוליטיקאים, משולי השמאל ומשולי הימין.

"התחנה איננה 'הבית של החיילים', כפי שמבטיחה הסיסמה הקודמת שלה ואיננה 'שבעים שנה של שידור ציבורי', כפי שמכתיבה הסיסמה החדשה. אפילו התאריך לא נכון".

ברנע מזכיר כי היה בעד אזרוח התחנה לפני ארבעים שנה, כשגלי צה"ל הייתה "חיית המחמד של השמאל התל־אביבי". דעתו לא השתנתה גם היום, כותב ברנע, "כאשר על השידורים השתלט בריון, איש המחנה הביביסטי. יש די תחנות מסחריות שמשדרות צעקות מימין ומשמאל. אין צורך לעשות זאת על חשבון תקציב הביטחון ובמעורבות של חיילים.

"גנץ וכוכבי, שהבטיחו לאזרח את התחנה או לסגור אותה, גילו שידם קצרה. בימים הקרובים ייצא מכרז למפקד/ת קבוע/ה לתחנה. גנץ וכוכבי טוענים שזה לא משנה: ההחלטה שלהם, למכור, למסור או לסגור את התחנה בעינה עומדת.

"הטענה שלהם היא במקרה הטוב משאלת לב, במקרה הרע הונאה עצמית. במלחמה בין צה"ל לגלי צה"ל יש רק מנצחת אחת", כך ברנע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו