ראש עיר חדש בניו יורק: אריק אדמס נכנס לתפקידו בלילה שבין שישי לשבת, ויחליף בתפקיד את ראש העיר היוצא ביל דה בלאזיו.

טקס ההשבעה של אדמס לראש העיר אמור היה להתקיים תחילה במוצאי שבת על מנת לאפשר לתומכיו היהודיים לקחת בו חלק, מאחר וטקס ההשבעה של ראש העיר בניו יורק מתקיים תמיד בתאריך 1.1 בצהריים, כאשר השנה נפל התאריך על יום שבת, אולם מאוחר יותר החליט אדמס להעביר את טקס ההשבעה ללילה שבין שישי לשבת בטיימס סקוור.

במהלך טקס ההשבעה קרא אדמס את שבועת הכהונה, כאשר באחת מידיו הוא החזיק את תמונתו של אמו שנפטרה בשנת 2020. אדמס נחשב למועמד המועדף על ידי חברי הקהילה היהודית בניו יורק לתפקיד ראש עיריית ניו יורק. לאורך מערכת הבחירות הוא זכה לתמיכה פומבית של רבים מחברי וראשי הקהילה היהודית בניו יורק, והוא עצמו כלל בצוות המעבר שלו מספר מנהיגים יהודיים, כולל פעילים ורבנים, מהשכונות היהודיות המפורסמות קראון הייטס, בורו פארק וויליאמסבורג.

אדמס השתתף באירועים רבים של הקהילה היהודית בניו יורק, ולאחר ניצחונו בבחירות המקדימות אף הזכיר את הקהילה היהודית בברוקלין והודה לה על התמיכה והסיוע בניצחון. בתחילת חודש דצמבר לקח חלק אדמס בטקס הדלקת נר חנוכה במרכז מנהטן, שם נשא דברים לזכר הרבי מלובביץ'.

"כחבר בקהילת ברוקלין, ובקהילת קראון הייטס העשירה, אנו יודעים מה הרבי עשה למען כולנו וכיצד הפיץ את חשיבות חג החנוכה, ואת החגיגות שאנו רואים בכל העולם כעת", אמר אדמס. מספר ימים מאוחר יותר במהלך ביקור בגאנה, הוא השתתף בטקס הדלקת נר רביעי של חנוכה יחד עם שליח חב"ד בגאנה נח מג'סקי. אדמס בן ה-61 הוא חבר המפלגה הדמוקרטית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו