ראש מועצת בנימין ישראל גנץ
ראש מועצת בנימין ישראל גנץ צילום: דוברות

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיע היום (ראשון) לכניסה לכפר חיזמא במחאה על זריקות האבנים הבלתי פוסקות באזור. קודם הוא נפגש עם אלוף פיקוד המרכז יהודה פוקס.

גנץ דורש מצה''ל לפעול מול הפורעים כדי להביא להפסקה מוחלטת של האירועים המסוכנים. גנץ וסגנו רפול אנגל הודיעו כי אם לא יעצרו זריקות האבנים תפעל המועצה באמצעות אגף הביטחון ותבצע בשטח פעולות לשמירה על בטחון התושבים.

עוד אמר גנץ כי יעביר את לשכתו ופעילות המועצה לכניסה לכפר. "לא נאפשר את המשך הפגיעה בתושבים", הבהיר.

ראש המועצה הגיע למקום לאחר פגישה עם אלוף הפיקוד שהגיע ללשכתו במועצה. הם דנו במציאות הביטחונית ובהתגברות פעילות הטרור הערבי בכבישים בבנימין בחודשים האחרונים ובסמוך לחיזמא בפרט.

ישראל גנץ: "אם זריקות האבנים ימשכו נעביר את פעילות המועצה לחיזמא״

האלוף עידכן את גנץ בפעילות צה''ל במטרה לעצור את חוליות זורקי האבנים ובקבוקי התבערה עם זאת בסיום הפגישה אמר גנץ בעת שהגיע למקום עצמו כי לא יהסס לפעול עצמאית בשטח בהובלת אגף הביטחון במועצה במידה ולא יהיה שיפור.

״הגענו לכניסה לכפר חיזמא. מציאות בה מכוניות ואוטובוסים נפגעים מידי יום היא פשוט לא נסבלת ולא מקובלת", אמר גנץ. "צה"ל משקיע פעולות ומאמץ ואנו מודים לו מאד. בסופו של דבר במבחן התוצאה אנחנו לא יכולים להמשיך במצב בו יש פגיעה מדי יום.

"נפגשתי עם אלוף הפיקוד בצהרים ואמרתי לו שאנו סומכים על הצבא ופעולותיו אך אם המצב ימשיך, אנחנו במועצה נצטרך להעביר את הנוכחות שלנו לכאן. לא נאפשר המשך פגיעה בתושבים ועוברי הדרך", סיכם גנץ.