בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

    מפלגת הציונות הדתית הגיבה לחשיפת ערוץ 7 ולפיה יועמ"שית משרד הדתות ציינה כי חוק הגיור החדש עשוי להביא להכרה בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים.

    ״הפרטים שנחשפו היום מחוק הגיור שמכין מתן כהנא ומהתכתובות הפנימיות במשרדו מלמדים שכהנא מוליך שולל את הרבנים בשעה שהוא מספר להם שהרפורמה שלו תשמור על מעמדה של הרבנות הראשית בפסיקת ההלכה בענייני הגיור ושהגיורים יבוצעו בפיקוחה של הרבנות", אמרו במפלגה.

    ''האמת, כך מתברר בדברי נציגיו של השר, שונה לחלוטין. החוק שמתכנן כהנא להביא לכנסת מאיין לחלוטין את סמכותה של הרבנות הראשית, מהווה הפרטה מוחלטת של הגיור במדינת ישראל ופותח פתח לגיורים רפורמים וקונסרבטיביים'', הוסיפו.

    ממרכז ליב"ה נמסר בתגובה לחשיפת ערוץ 7: "שוב הוכח שכל המטרה של חוק הגיור החדש היא להכיר בגיור הרפורמי ולגרום לקרע ושיסוי בעם ישראל. השר כהנא מוביל מהלך מסוכן שיביא להרס ולשואה רוחנית בעם ישראל. אנחנו קוראים לשר כהנא ולשותפיו להסיר את ידיהם מהצביון היהודי. אל תטמאו את קדשי ישראל".

    השר מתן כהנא מסר בתגובה: "יהודי הוא רק מי שהתגייר ע"פ ההלכה. החוק שאביא לכנסת לא יכניס גיורים רפורמים. לא דרך החלון ולא דרך הדלת. אני מבין את החששות. ניסוח חוק מעצם טבעו הוא דבר מורכב ומסובך. כשאניח את נוסח החוק בעוד 9 ימים תוכלו לשפוט במו עינכם ולא להסתפק בחצאי משפטים וסילופי דברים".