שקד בנתיבות
שקד בנתיבותצילום: דוברות

שרת הפנים איילת שקד הגיעה הבוקר (ד׳) לביקור במתחם קבר הבבא סאלי זצ״ל בנתיבות, יחד עם ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר לקראת ההילולה שמתקיימת היום.

שקד סיפרה כי ״בעקבות דרישות בטיחות מחמירות לקיום ההילולה המסורתי של הבבא סאלי זצ״ל שמתקיימת מידי שנה, משרד הפנים נרתם והעביר 700,000 אלף ש״ח כדי שההילולה תתקיים כסדרה ולפי כל דרישות האבטחה.

''ראש העיר לקח על עצמו לנהל את האירוע המורכב הזה ואני מקווה ומאמינה שהמתפללים הרבים ישמעו להנחיות הבטיחות והנחיות הקורונה״, הוסיפה שרת הפנים.

בתוך כך, משטרת ישראל השלימה את היערכותה לאבטחת הילולת הבבא סאלי: שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים ייפרסו בכוחות מתוגברים לשמירה על הסדר הציבורי, ביטחון הציבור, וויסות קהל והכוונת תנועה בצירי התנועה ובעיר נתיבות.

במהלך ימי האירוע לא תותר כניסת קהל לתוך הציון אלא רק למתחם סביבו. תותר כניסה למקום לבעלי תו ירוק או בדיקת קרונה שלילית בתוקף. יש לבצע את הבדיקות בטרם הגעה לאירוע ויש להכין ולהציג התיעוד בכניסה.

במהלך השהיה באזור יש לעטות מסכות. בכניסה למתחם יערך ויסות קהל לשרוולי המתנה שיחולקו לקבוצות שיכנסו למתחם סביב ״הציון״, ל-7 דקות בלבד.