הרב רצון ערוסי
הרב רצון ערוסי נצח ישראל


רבה של קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב רצון ערוסי תיאר אמש מדוע הרבנות מתנגדת כל כך בחריפות לרפורמת הגיור.

"החלטנו לא לשתף פעולה עם הרפורמות הללו כי אנחנו רואים בהם סכנה לכשרות ולגיור, ולכן אם לא ישנה שר הדתות את הכיוון שהוא הולך אליו תהיה מסלול התנגשות בין שר הדתות לרבני ישראל. יש לנו שר דתות מוכשר וחבל שהוא לא מוציא מהכוח אל הפועל את הפסקה ההלכתית של הרבנות הראשית לישראל", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

הרב הסביר על סכנת רפורמת הגיור, "מן הרגע שכל רב בישראל יגייר מבלי שהוא כפוף לרבנות הראשית לישראל אלה לשיקול דעתו בלבד, אנחנו במציאות מיוחדת במינה שבה יש מעל 400 אלף גויים והחילון במדינה כל כך גבוה, והמתגייר לא בא להתגייר בשביל יהדות אלה במובן הישראלי של העניין. אנחנו מעוניינים לפתור את הבעייה אבל לא לפגוע ביסודות של עם ישראל".

בדבריו הוסיף כי "כשאנחנו נתחיל עם רבנים שיגיירו גיור שלא עולים בקנה אחד עם ההלכה הצרופה אנחנו לא נכיר בגיורים הללו. ויום אחד שיגיעו לנישואין לא יוכלו להתחתן וזה יגרום לפלג את העם לשניים. תהיה להם הכרה אזרחית בלבד אבל לא הלכתית".

הרב הסביר על הסכנה וההרס ברפורמת הגיור, "אני לא מהמחמירים אני דורש כשרות בסיסית, ומקביל כל אדם בסבר פנים יפות. אבל אם האדם לא נענה לדרישות הבסיסיות, הוא יש לו פיתרון ורב עיר אחר משיג את גבולי לא אני נפגע אלה עולם הרבנות נפגע. רב העיר לא מתחרה בי אלה הוא פוגע בהלכה זה הרס הכשרות, למי יאמינו? גדולי ישראל כבר אמרו שמי שמשיג את גבול רעהו לא יכירו בכשרות שלו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו