יועז הנדל
יועז הנדל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התקשורת יועז הנדל מסכם את חודשי הממשלה החדשה ומגיב למתקפות מצד ראשי גוש הימין באופוזיציה.

הנדל בן ה-46 גדל בציונות הדתית ועדיין מקפיד על מצוות כמו כשרות, אבל נשוי לאישה חילונית (רופאת הנשים ד"ר שירי וינברג הנדל, לזוג ארבעה ילדים) וגר במושב נס הרים שבו חיים דתיים לצד חילונים.

בראיון למגזין N12 אמר "כשאנשים אומרים לי 'ההתנתקות זה אתם', אני אומר להם שנתניהו הצביע בעד ההתנתקות, והם עונים 'עזוב אותך'. כשמאשימים 'אתם תשחררו מחבלים' אני מזכיר שמי ששחרר מחבלים זה נתניהו, לא אנחנו. כששלמה קרעי עומד ושם דגל צפון קוריאה ואומר שמדינת ישראל היא דיקטטורה – זו שבתאות. כשפעילים בליכוד תוקפים את בני בגין בקללות וכמעט אף אחד לא מרגיש נבוך מהחבורה הזאת זה עיוורון".

"אין לי משהו נגד הציבור הליכודי. אני אוהב אותו. זה העם שלי. יש לי סלידה מהתופעה. אני נגד הביביזם. הייתי מאוד שמח שהליכוד יהיו בממשלה. אני מאמין בממשלת אחדות כאידיאל, גם שאפתי לזה בפעם הקודמת. אני מאמין בשלמות העם והארץ".

הוא מבהיר "לי אין בעיה לשבת עם מרצ והעבודה. יש לי בעיה עם הדעות, אני כועס לפעמים. כשעמר בר-לב אומר משהו שאני מאוד לא אוהב, אני מבטא את זה בקול. אבל אני לא יכול להגיד לך שבממשלה הקודמת הרגשתי יותר טוב. בעיניי מדהים שמפלגות השמאל מגיעות לרמת הגולן ומצביעות בעד פיתוח הרמה והתיישבות. זה אירוע בממדים היסטוריים".

תמר זנדברג לא מסכימה איתך על הזכות שלנו על הגולן, על כך הוא משיב "ועדיין היא באה לישיבת הממשלה והצביעה בעד תכנית של מיליארד שקל שכמוה לא הייתה מעולם להתיישבות ברמה".

איך ניצן הורוביץ, מרב מיכאלי ואיבתיסאם מרעאנה הפכו בשבילך לפרטנרים יותר קלים לעבודה מאשר בצלאל סמוטריץ', דודי אמסלם ויובל שטייניץ? "את יובל שטייניץ אני מאוד מחבב, אבל עם אחרים היה מאוד קשה לעבוד בממשלה שעברה. קחי את אמסלם למשל, שקורא לי 'דוגמן' כדרך זלזול. אני מעריך מאוד את עבודתו האסטרטגית כשר הסייבר, באמת הרגשתי בטוח יותר בתקופתו. מניח שהוא הרגיש בטוח יותר בזמן שהוא עשה מה שעשה בעיריית ירושלים ואני רדפתי אחרי מחבלים".

מה חשבת כשאמר השבוע לאורית סטרוק "עופי לי מהעיניים"? "אורית סטרוק חברה שלי, למרות שאנחנו לא מסכימים על נושאי דת ומדינה ואופייה של המדינה. השיח בכנסת הוא מתחת לכל רמה: קללות, גידופים שרובם מופנים כלפי הקואליציה ובנט בפרט. עדיף היה להתבטא אחרת. אבל זה לא משנה את היותו ראש ממשלה מוצלח".

הנדל מצהיר כי הוא מאמין בברית הזוגיות, "אבל גם פתרונות אחרים מתקבלים על הדעת". הוא מציין "הרפורמה של מתן כהנא מאוד חשובה בהקשר הזה. אני מתבאס ללכת למקום שאני יודע שהכשרות בו היא קומבינה. ואני דואג למתווה הגיור כי אני מבין שבלעדיו יהיו מאות אלפי ישראלים שהם בחזקת יהודים אבל לא יהודים. אם הם יתחתנו עם הילדים שלי אז אני מסתכן בהתבוללות ולא הם. צריך להבין שהסכנה במונופול החרדי על היהדות היא סכנה לצביון היהודי של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו