ראש מועצת שומרון במחאה מול משרד ראש הממשלה

מתיישבי השומרון מפגינים הבוקר (ראשון) מול משרד ראש הממשלה בירושלים שם נערכת ישיבת הממשלה, במחאה על הכוונה להרוס את ישיבת חומש וכן על אי הסדרת ההתיישבות הצעירה.

במחאה, שארגנה המועצה האזורית שומרון, משתתפים ראשי רשויות, חברי כנסת ונציגים מחומש.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן תקף את הממשלה. "הגענו מהשומרון, מירושלים, מהדרום, מכל הארץ, מאות אנשים אל מול ישיבת הממשלה כדי לומר די. נמאס לנו. הביזיון הזה שהיה כאן בשבוע שעבר, שבאותו יום שהממשלה מאשרת את החוק השערורייתי של חיבור חשמל למאחזים הבדואים שמשתלטים על אדמות הנגב היא מנתקת את החשמל והורסת בתים בחומש - איזו בושה. איזה כשל ערכי".

"ממשלת הריפוי הפכה לממשלת הפינוי. עם ישראל כולו לא ייתן לדבר הזה להמשיך, עם ישראל יחליף את הממשלה הזו בממשלה לאומית. בנט, הגענו לכאן מול משרד ראש הממשלה, כי האחריות היא עליך. האחריות היא עליך ועל כל חברות וחברי הממשלה שלך. אנחנו נשב כאן כל השבוע באוהל, גם בגשם. אתם נכשלים ואנחנו כאן כדי לזעוק ולהציב את המראה. לעצור את החרפה הזו. גם בחומש שבשומרון, גם בנגב וגם כאן בירושלים. עם ישראל מאוחד. עם ישראל לא יוותר ועם ישראל ינצח. עם ישראל חי", דברי דגן.

‏ראש מועצת קדומים חננאל דוראני הוסיף, "אדוני ראש הממשלה, איך תוכל להביט היום בעיניהם של משפחת דימנטמן או בגיבורי ישיבת חומש? איך תוכל להביט בעיני אלפי ילדי ההתיישבות הצעירה הנאלצים לעבור עוד חורף קר? האם אינך רואה כיצד אדמות המדינה נגזלות יום אחר יום? או שמא גם אותם תסדירו כמו את גזילת הקרקעות בנגב?".

"אדוני ראש הממשלה, רק לפני שבוע הזכרת למי ששכח: 'לא ארץ נכריה לקחנו, כי אם נחלת אבותינו'. איבדתם את הכיוון. המצפן נמצא כאן, בחומש, באביגיל, בעשהאל, בהתיישבות ביהודה ושומרון. שנו אזימוט", אמר דוראני.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר כי "ממשלת ישראל חצתה קווים אדומים. היא מפקירה את הדרום ומפקירה את ההתיישבות. ממשלת בנט יצאה מגדרה כדי לשנות את ספר החוקים כדי לאפשר לפולשים אחיזה בקרקע, והפנתה גב קר ומתנכר ליישובים יהודים שעלו על הקרקע בעידוד וברשות ממשלות ישראל ובהם גרים אזרחים נאמנים וממשיכה בכל יום להתעלם מההשתלטות הערבית על השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון".

ראש מועצת קריית ארבע חברון אליהו ליבמן ציין, "הגענו לכאן כדי לומר לממשלה הזו, שהיא איבדה כיוון. המצפן המוסרי שלה מצביע לכיוון השני והיא חייבת כיול מחדש. אנחנו כאן כדי לומר לממשלה תתעשתו, תתעשתו ומהר. לא ייתכן שהחלוצים יישבו בחושך והאוייבים שלנו יחוברו לחשמל, לא ייתכן שמי שלא מאמין במדינה, בדגל שלה, בהמנון שלה, במגילת העצמאות יזכה להטבות ולטובות ואילו החלוצים שהם מתיישבי יהודה ושומרון לא יחוברו לחשמל ויפונו מבתיהם, הגיעו מים עד נפש".

ראש מועצת בית אל שי אלון הוסיף, "הגענו לנקודת השבירה ביחס לממשלה. המתנו ובחנו את הממשלה על פי המעשים והתוצאה היא כשלון מחפיר. לא נותרה דרך אחרת מאשר לקבל בדרך הקשה, את המגיע לנו בזכות. שיחפשו ילדי כאפות אחרים, כפי שאמר אחד משריה לפני מספר ימים".

ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן הבהיר כי "לאמת של ישיבת חומש רצו להתחבר האלפים והרבבות. האמת הזו שבאה לתקן את הגירוש הנורא מגוש קטיף וצפון השומרון, את חטא המרגלים של הדור הזה, ללא תנאים ללא חשמל מסודר. קוראים לממשלת ישראל אל תתבלבלו, אל תעצרו את החיים האלו. מבקשים לברך את דגן וראשי המועצות שמצטרפים אלינו למאבק לטובת חומש. באנו להזכיר לך את השטח ביו"ש שהולך ונגזל מאיתנו, יום יום, על ידי שר הבטחון, ואתה לא מונע את זה. אתה יודע בדיוק שיום יום יש נסיגות. לא נאפשר לך לשכוח את זה".

אביחי בוארון יו"ר מטה ההתיישבות ציין, "התכנסנו היום כדי לומר בקול רם את הברור מאליו: הממשלה הזו צריכה ללכת הביתה. הממשלה הזו הפקירה את הביטחון של תושבי יוש. הפקירה את אחנו בהתיישבות הצעירה כשניר אורבך עידית סילמן ונפתלי בנט מצביעים נגד חיבור חשמל לחלוצים שמוסרים את הנפש ליישב את הארץ. הממשלה הזו מפנה שוב ושוב בחומש ועושה זאת בעזות מצח אחרי הרצח של יהודה דימנטמן ולא רק בחומש אלא בעוד נקודות התיישבות. התכנסנו כאן ראשי ראשויות כדי לומר עד כאן".

ח"כ אורית סטרוק אמרה בהפגנה, "נפתלי בנט, לא נסכים לזוז לך מהעיניים כי אנחנו העיניים של המדינה. חומש היא העיניים של עם ישראל. לא ניתן לך ללכת בדרכו של שרון".

"באנו להזכיר לך את הסכנה של הפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. מאחורנו ציבור עצום ואתה מפנה עורף לתומכי ארץ ישראל. תתבייש", הוסיפה סטרוק.

כזכור בסוף השבוע האחרון הוקם מאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה על ידי ראש מועצת שומרון יוסי דגן ואנשי חומש. במהלך כל השבוע צפויים ראשי מועצות ביו"ש לקיים במקום מחאה, למקום צפויים להגיע ראשי ערים, חברי כנסת ומוחים מכל רחבי הארץ ולערוך שורה של אירועי מחאה נגד מדיניות הממשלה.