אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן צילום: דוברות

מחלוקת במהלך סוף השבוע בין בנט ולפיד לשר האוצר ליברמן על המענקים לעסקים שנפגעים מגל הקורונה הנוכחי.

בנט ולפיד מאיצים בשר האוצר לקדם מענק מהיר בשלב ראשון בעיקר לעצמאיים, אך שר האוצר מחכה לנתונים ורק לאחר מכן יחליט.

השרה מירב כהן קראה בישיבת הממשלה לדאוג לעסקים שנפגעו: "חייבים לבנות מתווה סיוע לעסקים שנפגעו. זה יקרה בכל מקרה. אז חבל שניגרר לתוך הבוץ עם האירוע הזה. הממשלה לא קיבלה החלטה על צמצום התקהלויות, יש לזה גם משמעות".

השרה ארנה ברביבאי מתחה ביקורת על "מדיניות האין-פיצויים של שר האוצר", ואמרה שהיא "גורמת ללחץ בציבור".

שר הבריאות ניצן הורוביץ העיר "הרבה אנשים נפגעים כלכלית בגלל הקורונה, ולכן צריך לפצות אנשים שנמצאים בבידודים ארוכים וגם לפצות עסקים שהפעילות שלהם נפגעת מאוד עקב היעדרות עובדים ולקוחות".

שר התרבות טרופר סיפר על מצוקה בענף התרבות. "בעולם התרבות אנשים מדממים מפגיעה כלכלית. צריך לבנות להם מתווה סיוע. סיכמתי עם שר האוצר על בניית מתווה סיוע שכזה", אמר.

עם זאת שר האוצר אביגדור ליברמן הבהיר במסיבת עיתונאים כי מכיוון שלא הוטל סגר אז אין כוונה לחלק מענקים לאזרחים, אך יש צורך לעזור לעסקים מענפים שנפגעו כלכלית כתוצאה מגל תחלואת האומיקרון. "סיימנו את שנת 2021 במצב הרבה יותר טוב מאשר בשנה טרום קורונה ב-2019 בכל הפרמטרים", אמר.

"לגבי האומיקרון - אני לא מציע לזלזל, אך גם לא להיכנס להיסטריה", הוסיף ליברמן. "חייבים כל דבר לקבל ולהתייחס בכובד ראש אבל לא להיכנס לשום פאניקה, כי אין יועץ גרוע יותר מהפאניקה".

על תלונות של אנשי עסקים על הפסדים שנגרמו להם אמר ליברמן: "אני בודק את תוצאות הדוחות שלהם בבורסה, ראיתי גם את הדיבידנדים שהם משכו, מאחל לכולם אותו מצב גם בשנת 2022".