רופאה מותשת בקורונה. אילוסטרציה
רופאה מותשת בקורונה. אילוסטרציה צילום: iStock

המרכז הרפואי שיבא בתל השומר הגיש למשרד הבריאות מתווה במסגרת יוכלו עובדי מערכת הבריאות ובראשם רופאים ואחיות להמשיך להגיע לבתי החולים גם אם יידבקו בקורונה ולא יחושו בתסמינים, כדי במטרה למנוע סגירת מחלקות ושיבוש משמעותי בפעילות בתי החולים, כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

בהצעה, שנכתבה על ידי פרופ' גילי רגב, מנהלת היחידה למניעת ובקרת זיהומים בבית החולים, נאמר כי "המטרה היא לאפשר שמירת רצף פעילות בית החולים ולשמר כוח אדם, תוך שמירה על בטיחות החולים".

"עובד א־תסמיני שחלפו 48 שעות מבדיקת ה־PCR החיובית הראשונה יוכל לחזור לעבודה בטרם חלפו עשרת ימי הבידוד אם תוצאת בדיקת האנטיגן שלו נמצאה שלילית או שה־PCR שלו חיובי אך עם רמות נוגדנים נמוכות במיוחד", לשון ההצעה.

עובד רפואי בעל תסמינים יוכל לחזור לעבודה אם עברו יותר מ-24 שעות מאז מדד חום לאחרונה וקיבל תוצאה של מעל ל־37.5 מעלות או אם הוא "חש בטוב ומסוגל לחזור לעבודה", תוצאת האנטיגן שלו שלילית ובדיקת ה־PCR שלו נמצאה חיובית אך עם רמות נוגדנים גבוהות.

במשרד הבריאות גובר החשש מעומס הולך וגובר על בתי החולים וקופות החולים שיגדל אם חלקים מצוותי הרפואה ייאלצו לשהות בבידוד.

עם זאת, בהסתדרות הרפואית מתנגדים למהלך. יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי אומר: "לא נסכים בשום אופן לאפשרות שרופאים שנדבקו בקורונה ימשיכו בעבודתם תוך סיכון חולים וצוותים רפואיים. בחינה מחדש תמיד ראוי לעשות, אבל הפקרות ושליפות מהמותן הן לא תוכנית עבודה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו